ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drukowanie 3D chronione przed piractwem?

Technologia druku 3D wraca jak bumerang. Tak było, tak jest i tak będzie. Nowa, szybko rozwijająca się technologia z każdym dniem przynosi coś nowego. Między innymi dlatego, ze każdy chce mieć swój wkład w jej rozwój, co pozwoli mu czerpać zyski w przyszłości. Niektórzy już myślą jak je chronić.

Firmy, które tworzą projekty różnych przedmiotów, chcą mieć kontrolę nad tym ile sztuk elementów wg ich projektu wykonano. Oczywiście po to, by „chronić swoją własność intelektualną”, a w praktyce chronić swój zysk. Krótko mówiąc, kupując projekt 3D do naszej drukarki, możemy się spodziewać, że będzie on chroniony programem, który będzie zliczał ilość wydrukowanych przez nas sztuk. Zamówiłeś projekt na 100 szt? Wydrukowałeś już 100? To zapłać za kolejną licencję, jeśli chcesz powtórzyć druk. Za „bezpieczeństwo” projektu odpowiadać ma program DRM.
Technologia bezpiecznego udostępniania projektów do drukarek 3D wystartować ma już we wrześniu. Projekt przewiduje działanie na zasadach podobnych do tych, na jakich opiera się iTunes. Z kolej założyciel Pirate Bay, stojący po drugiej stronie barykady, uważa że zbliża się Wojna Kopii (nie mylić z Wojną klonów). Według Tobiasa Anderssona technologia drukowania 3D jest przełomowa – w ciągu kilku najbliższych lat w sieci pojawią się miliony planów narzędzi, części samochodowych, ubrań i broni, które będzie można pobrać. I nie ma bezpiecznych platform. A ja zgadzam się z tym panem.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube