Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik powie Ci kiedy upadniesz

Seniorzy

W podeszłym wieku, kiedy ciało jest już zmęczone życiem, potrafi odmówić współdziałania i wtedy człowiek się przewraca. Teraz, dzięki odpowiednim czujnikom, jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy taki upadek może nastąpić.

Wbrew pozorom dla starszej osoby upadek może być bardzo groźny. Osłabione kości mogą ulec złamaniu nie mówiąc już o stłuczeniach, zwichnięciach itp. Dzięki naukowcom z University of Missouri z dość dużym wyprzedzeniem można będzie przewidzieć zbliżający się upadek. Nawet na trzy tygodnie przed wypadkiem. Specjalny zestaw czujników mierzy zmiany w prędkości chodu i długości kroku. Resztę załatwiają odpowiednie algorytmy, które wyliczają ryzyko upadku. Dzięki modułowi komunikacyjnemu odpowiednie ostrzeżenie można przesłać do pracowników opieki zdrowotnej, by mogli odpowiednio zareagować.
W przeciwieństwie do wielu innych czujników ruchu, w tym przypadku nie trzeba niczego nosić. Wystarczy zamontować czujniki w domu. Trzeba tylko pamiętać o ładowaniu ich baterii.
Pomysł ciekawy, bo pozwoli przedłużyć niezależność starszych osób. Dodatkowo, można odpowiednio zareagować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Szkoda tylko, że pomysł praktycznie nie do zrealizowania w naszym kraju.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube