Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik powie Ci kiedy upadniesz

Seniorzy

W podeszłym wieku, kiedy ciało jest już zmęczone życiem, potrafi odmówić współdziałania i wtedy człowiek się przewraca. Teraz, dzięki odpowiednim czujnikom, jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy taki upadek może nastąpić.

Wbrew pozorom dla starszej osoby upadek może być bardzo groźny. Osłabione kości mogą ulec złamaniu nie mówiąc już o stłuczeniach, zwichnięciach itp. Dzięki naukowcom z University of Missouri z dość dużym wyprzedzeniem można będzie przewidzieć zbliżający się upadek. Nawet na trzy tygodnie przed wypadkiem. Specjalny zestaw czujników mierzy zmiany w prędkości chodu i długości kroku. Resztę załatwiają odpowiednie algorytmy, które wyliczają ryzyko upadku. Dzięki modułowi komunikacyjnemu odpowiednie ostrzeżenie można przesłać do pracowników opieki zdrowotnej, by mogli odpowiednio zareagować.
W przeciwieństwie do wielu innych czujników ruchu, w tym przypadku nie trzeba niczego nosić. Wystarczy zamontować czujniki w domu. Trzeba tylko pamiętać o ładowaniu ich baterii.
Pomysł ciekawy, bo pozwoli przedłużyć niezależność starszych osób. Dodatkowo, można odpowiednio zareagować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Szkoda tylko, że pomysł praktycznie nie do zrealizowania w naszym kraju.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube