Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ultradźwięki budzą ze śpiączki?

Mózg człowieka

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o osobach znajdujących się w śpiączce. Czy to wywołana w wyniku wypadku czy to wywołana przez lekarzy w celu szybszego wyleczenia urazu, zawsze niesie ze sobą ryzyko - wybudzi się, czy się nie wybudzi. Lekarze z UCLA mają pomysł na nowy sposób przywracania do życia znajdujących się w śpiączce pacjentów.

Największym niebezpieczeństwem dla osoby pozostającej w stanie śpiączki są zmiany w mózgu, które mogą okazać się nieodwracalne. Dodatkowo, odzyskiwanie sprawności może trwać długie miesiące. Lekarze z UCLA wpadli na pomysł, by pobudzać mózg do aktywności i wyjścia ze śpiączki przy pomocy ultradźwięków.
Swój pomysł przetestowali już na 25-letnim pacjencie, a wyniki jakie zaobserwowali po tym eksperymencie okazały się na tyle obiecujące, że postanowili pociągnąć te badania dalej. Pomysł polega na stymulacji dźwiękowej, która ma pobudzić neurony w odpowiednim miejscu w mózgu pacjenta. W ciągu kilku dni takiej stymulacji udało się im wybudzić pacjenta ze śpiączki. Dodatkowym pozytywnym efektem tej "kuracji" było to, że mężczyzna po wybudzeniu bardzo szybko zaczął reagować na rozmowę i aktywnie komunikować się przy pomocy ruchów głowy i gestów.
Warto zaznaczyć, że urządzenie do stymulacji ultradźwiękami jest dość tanie, dzięki czemu po dalszych pozytywnych testach będzie mogło dość szybko rozpowszechnić się w szpitalach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube