Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ultradźwięki budzą ze śpiączki?

Mózg człowieka

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o osobach znajdujących się w śpiączce. Czy to wywołana w wyniku wypadku czy to wywołana przez lekarzy w celu szybszego wyleczenia urazu, zawsze niesie ze sobą ryzyko - wybudzi się, czy się nie wybudzi. Lekarze z UCLA mają pomysł na nowy sposób przywracania do życia znajdujących się w śpiączce pacjentów.

Największym niebezpieczeństwem dla osoby pozostającej w stanie śpiączki są zmiany w mózgu, które mogą okazać się nieodwracalne. Dodatkowo, odzyskiwanie sprawności może trwać długie miesiące. Lekarze z UCLA wpadli na pomysł, by pobudzać mózg do aktywności i wyjścia ze śpiączki przy pomocy ultradźwięków.
Swój pomysł przetestowali już na 25-letnim pacjencie, a wyniki jakie zaobserwowali po tym eksperymencie okazały się na tyle obiecujące, że postanowili pociągnąć te badania dalej. Pomysł polega na stymulacji dźwiękowej, która ma pobudzić neurony w odpowiednim miejscu w mózgu pacjenta. W ciągu kilku dni takiej stymulacji udało się im wybudzić pacjenta ze śpiączki. Dodatkowym pozytywnym efektem tej "kuracji" było to, że mężczyzna po wybudzeniu bardzo szybko zaczął reagować na rozmowę i aktywnie komunikować się przy pomocy ruchów głowy i gestów.
Warto zaznaczyć, że urządzenie do stymulacji ultradźwiękami jest dość tanie, dzięki czemu po dalszych pozytywnych testach będzie mogło dość szybko rozpowszechnić się w szpitalach.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube