Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

4 na 5 systemów rozpoznawania twarzy da się oszukać

Rozpoznawanie twarzy

Coraz więcej firm zabezpiecza swoje systemy poprzez narzędzia rozpoznające twarz. Okazuje się jednak, że są one jeszcze niedoskonałe i mogą popełniać błędy oceniając twarze.

Do takich wniosków doszli naukowcy z University of North Carolina analizując algorytmy wykorzystywane przy analizie obrazu z kamer. Udowodnili, że systemy mogą być oszukane dzięki komputerowo wygenerowanym twarzom. Dodatkowo wykonali modele 3D, przy pomocy których oszukali systemy zabezpieczeń Facebooka.
Zespół naukowców zebrał fotografie 20 wolontariuszy z Internetu, w taki sam sposób, w jaki czynią to hakerzy lub kradnący tożsamość stalkerzy. Przy pomocy tych zdjęć wykonali model 3D, dodali kilka animacji zmieniających mimikę twarzy oraz ruch gałek ocznych wygenerowali też cienie i tekstury w obszarach, których brakowało. Krótko mówiąc zrobili to, co zrobiłby haker, który chciałby oszukać systemy zabezpieczające.
W efekcie naukowcom udało się oszukać cztery z pięciu systemów bezpieczeństwa. I to w ciągu 55% do 85% czasu jaki był przeznaczony na rozpoznanie twarzy, zanim system aktywowałby zabezpieczenia.
Oczywiście naukowcy nie poprzestali tylko na wskazaniu słabości systemów rozpoznawania twarzy. Na przykład, prawdziwa twarz byłaby również widoczna w podczerwieni. Pełny raport z badań naukowców można znaleźć w tym miejscu.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube