Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ukwiały mogą być kluczem do leczenia utraty słuchu

Morski ukwiał

Morskie zawilce (ukwiały) mogą pomóc osobom, które mają problem ze słuchem. Naukowcy odkryli, że białka, z których są zbudowane te organizmy mogą naprawiać komórki odpowiedzialne za wykrywanie i rozpoznawanie dźwięku u myszy i innych ssaków.

Okazuje się, że wystarczająco długa kąpiel w komórkach z białek zawilców może przywrócić połączenia molekularne komórek włosowatych, z których składają się nasze narządy słuchu. Naukowcy przeprowadzili eksperyment, w trakcie którego przez godzinę myszy były kąpane w takim roztworze. Okazało się, że połączenia, które nie zostały trwale uszkodzone, zregenerowały się odzyskując swoją pierwotną sprawność. Oznacza to, że słuchając wyjątkowo głośnego koncertu w przyszłości nie będziemy musieli obawiać się utraty słuchu. Wystarczy wrócić do domu, wziąć kąpiel z roztworu komórek ukwiału i... wszystko gra.
Jak to jednak bywa, zanim roztwór trafi na rynek minie sporo czasu. Wcześniej naukowcy muszą przeprowadzić jeszcze sporo testów, zbadać ewentualne skutki uboczne i może poprawić skuteczność swojego roztworu?
Być może warto już teraz zainteresować się biznesem związanym ze zbieraniem ukwiału? Może za kilka lat będzie to bardzo dochodowy biznes? 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube