Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze komercyjne lądowanie na asteroidzie w 2020 roku

Lądowanie Prospector-1 na asteroidzie

Za cztery lata pierwsza asteroida zostanie zasiedlona. Taki plan przedstawiła firma Deep Space Industries, która takie wyzwanie postawiła swoim pracownikom. Celem budowy osiedla na asteroidzie jest jej eksploatacja.

Rzadkie metale, które można spotkać na tego typu obiektach, są bardzo cenne, dlatego firma jest w stanie dużo zainwestować. Kalifornijska spółka już pracuje nad Prospector -1 następcą swojego prototypowego promu Prospector X, który będzie transportował zebrane minerały z eksploatowanego obiektu.

Według informacji przekazanej przez DSI, Prospector-1 będzie niewielkim pojazdem, który będzie czerpał najlepsze doświadczenia ze swojego poprzednika. Napędzany ma być unikalnym, stworzonym przez firmę napędem wodnym. A jako pierwszy cel obrano asteroidę, z którego będzie czerpana woda. Dzięki temu koszty eksploatacji zostaną zminimalizowane - zarówno obsada kopalni na asteroidzie, jak i sam prom będą mieli zapewnioną wodę do picia i napędu.
Na kosmiczną, górniczą wyprawę, firma chce zabrać grupę najlepszych kandydatów, wybraną przez ekspertów DSI. Gdy Prospector-1 dotrze do swojego celu, przy pomocy kamer zarówno zwykłych jak i na podczerwień zostanie zbadana powierzchnia i teren w głębio. Dzięki temu załoga określi całkowitą zawartość wody w asteroidzie, jeszcze zanim prom wyląduje. Takie są plany. I oczywiście Prospector-1 jako pionier takich działań, ma utorować drogę swoim następcom, którzy już na większą skalę i bardziej przemysłowo będę wydobywać minerały z planetoid.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube