Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy mogą obserwować zmiany genów w ludzkim mózgu

Badanie mózgu

O tym, że o naszym życiu decydują wbudowane w nasz łańcuch DNA geny wiemy już od dawna. Naukowcy ciągle próbują rozszyfrować ludzkie DNA chcąc dowiedzieć się, który gen za co odpowiada. Teraz mają nowe możliwości - mogą obserwować jak aktywują się poszczególne geny w mózgu człowieka.

W przypadku zaburzeń neurologicznych, takich jak choroba Alzheimera, schizofrenia, depresja czy jakieś uzależnienia, dużą rolę odgrywa enzym histone deacetylases (HDAC). Ostatnio naukowcy opracowali technikę jego obrazowania, dzięki czemu mogą zobaczyć go "w działaniu". Do tej pory specjaliści od epigenetyki wiedzieli, że HDAC jest zaangażowany w różne choroby neurologiczne. Teraz patrząc jak on się zmienia są w stanie lepiej zbadać te schorzenia co będzie miało oczywiście wpływ na sposób leczenia. Aby znaleźć sposób badania tego enzymu naukowcy potrzebowali siedem lat. Efektem ich prac jest związek Martinostat, który pozwala na badanie HDAC.
Przeprowadzono już badania na szczurach i naczelnych, a teraz wytypowano grupę ośmiu osób, które jako pierwsze zostaną poddane badaniom z użyciem tego związku. Jak wyjaśnili w swoim artykule naukowcy, zamieszczonym w Science Translational Medicine, HDAC pozwala na śledzenie za pomocą skanowania PET cząstek substancji w mózgach badanych osób. Lokalizacja miejsc, w których znalazły się te markery była dla naukowców zaskoczeniem. Okazało się, że poziom HDAC był bardzo wysoki w móżdżku, który kontroluje funkcje motoryczne a niskie w białej materii, ciele migdałowatym oraz hipokampie. Badania pokazały, że u różnych pacjentów w tych samych miejscach występowała mniej więcej ta sama ilość cząsteczek enzymu. Pozwoliło to naukowcom powiązać HDAC z ekspresją genów związanych z chorobą neurologiczną.
Wciąż jednak jest jeszcze dużo do zrobienia. Na razie naukowcy robią pierwszy krok w badaniach opracowanego przez siebie Martinostat-u i jego powiązaniach z trzema z jedenastu znanych typów HDAC. Do zbadania jest jeszcze zmiana sposobu wpływania enzymu na ekspresję genu w zależności od wieku badanego pacjenta... możliwych wariantów badań jest naprawdę wiele...

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube