foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Megastruktura w Kosmosie

Pisarze sci-fi od lat próbują przygotować nas na spotkanie z obcą, bardziej zaawansowaną cywilizacją, wciąż jednak nie wiemy co tak naprawdę może nas spotkać i z jak bardzo rozwiniętymi "gośćmi" przyjdzie nam rozmawiać. Naukowcy podejrzewają, że będzie to ktoś, kto wyprzedza nas o tysiąclecia. A mają podstawy by tak twierdzić.

O tym, że różnego rodzaju teleskopy badają kosmos wyszukując śladów życia, planet podobnych do Ziemi itp. już wiecie. Okazuje się jednak, że nie wszystkie informacje są przekazywane do opinii publicznej. Od kilku już lat teleskop Kepplera bada tajemniczy obiekt nazwany Stellar. Naukowcy badając światło emitowane z tamtego miejsca podejrzewają, że powstaje tam olbrzymia megastruktura, która powoduje zmniejszanie jego emisji, a także okresowe migotanie. Do takich wniosków doszli po analizie danych zgromadzonych przez kilka lat badań tego obszaru. Początkowo sądzili, że zmniejszenie emisji jest efektem przelatujących rojów komet, jednak okazało się, że tendencja zmniejszania się emisji światła jest stała. W ciągu ostatnich czterech lat teleskop zarejestrował zmniejszenie się emisji świetlnej o 3%. Analizując okoliczne obiekty wykluczono uszkodzenie lub zużycie się teleskopu, ponieważ w ich przypadku nie zauważono żadnych zmian.
Na tej podstawie naukowcy wysnuli hipotezę, że wokół obiektu astronomicznego KIC 8462852 (Stellar)powstaje olbrzymia struktura, która powoduje zmniejszenie emitowanego światła. Na początku roku zespół astronomów z Ben Montet of CalTech and Joshua Simon of the Carnegie Institute w nieopublikowanym raporcie przedstawili swoją tezę. Niestety, jak wspomniałem raport nie został opublikowany, nie znamy więc szczegółów.
Jednak już w październiku 2015 roku, The Washington Post zauważył, że naukowcy w większości odrzucili teorię, że obce struktury lub obca struktura może blokować światło z opisanego obiektu. Nie udało się jednak znaleźć innej przyczyny, która wyjaśniałaby zanik światła i okresowe migotanie obiektu.
A może ktoś celowo próbuje to wyciszyć i wskazać na całkiem inną przyczynę tego zjawiska?

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube