Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy filtr wirusowy IBM

Filtr wirusowy IBM

Najlepszym sposobem by uniknąć choroby jest unikać wirusów, które ją wywołują. Możemy też chodzić do szpitala i diagnozować się, ale lepszym - szybszym i tańszym - sposobem jest samodzielne zbadanie się w domu. Już niedługo, dzięki IBM, będzie można to robić z dużą skutecznością.

Naukowcy pracujący dla amerykańskiego koncernu zaprojektowali mały nanoczujnik, który jest w stanie zbadać nasz organizm pod kątem zawartości niebezpiecznych wirusów. Jest to możliwe dzięki temu, że IBM dokonał przełomu w badaniu DNA - naukowcy są w stanie w próbkach płynu znaleźć i oddzielić DNA obecnych tam wirusów. Do badań wystarczy więc odrobina śliny lub moczu.
Wcześniej ta sama metoda była stosowna do oddzielania pasożytów i innych niebezpiecznych związków obecnych w naszych płynach. IBM usprawnił ją pozwalając na filtrowanie związków o rozmiarze 20-110 nanometrów. Według specjalistów jest to już wystarczająca wielkość by wykrywać wirusy lub markery związane z potencjalnymi nowotworami.
Oczywiście jeszcze za wcześnie by na sto procent twierdzić, że ten rodzaj technologii jest niezawodny i można go samodzielnie używać podczas badania np. w domu. Na pewno jednak rozwiązanie IBM pomoże usprawnić sposoby wykrywania chorób a o to przecież nam chodzi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube