Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy gracz w przestrzeni kosmicznej

Prom kosmiczny Virgin Galactic

Nowa firma - Virgin Galactic - otrzymała licencję operatora kosmicznego. Może więc organizować komercyjne loty orbitalne wożąc turystów by podziwiali naszą planetę z kosmosu.

Licencje wydaje Amerykański Urząd Federalnej Administracji Lotnictwa i Transportu Lokalnego i niektórzy (w tym ja) mogą się zastanawiać czy licencja obejmuje całą orbitę ziemską czy tylko obszar nad Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Bo w końcu, kto dał prawo amerykanom (pomijając ich zasługi w "podboju" kosmosu) do decydowania kto może, a kto nie może zarabiać na lotach w kosmos?
W każdym razie aby dostać licencję, firma musiała przedstawić projekty systemów pojazdu, przede wszystkim bezpieczeństwa i analizujące trajektorię lotu. Według Virgin Galactic Senior VP of Operations -Mike'a Moses - przyznanie licencji operatora kosmicznego jest dla firmy kamieniem milowym. Jest to też pierwszy test statku kosmicznego zaprojektowanego dla Virgin Galactic. Przyznał też, że przed firmą jest jeszcze dużo pracy by w pełni przetestować tę kosmiczną taksówkę w czasie lotu.
Moses wspomniał też, że przedstawiony w urzędzie projekt statku to kolejny projekt statku kosmicznego. Wcześniej firma opracowała SpaceShipTwo (konstrukcja oparta na projekcie VSS Unity), który przeszedł już pierwsze testy. Pierwsze loty zaplanowano na przyszły rok, o ile oczywiście nie będzie żadnych problemów.
Na pewno jesteśmy świadkiem rodzącej się epoki lotów kosmicznych. Coraz więcej firm ma aspiracje do sięgania w kosmos i coraz więcej firm to robi. To oczywiście dobrze, ponieważ więcej firm to większa konkurencja a więc spadek cen ale jednocześnie szybszy postęp w rozwoju technologii kosmicznych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube