Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Maszyna zasilana słońcem zamienia mocz na wodę do picia

Woda zawsze zdrowa

W wielu miejscach naszej planety, pomimo rozwiniętej cywilizacji, wciąż brakuje dostępu do wody. I chociaż daleko nam do Arrakis z Diuny Franka Herberta, naukowcy zastanawiają się jak pomóc mieszkającym w tych obszarach ludziom. Wzorem Fremenów zaprojektowali rozwiązanie, które z płynów ustrojowych naszego ciała (a dokładniej z moczu) odzyskuje wodę zdatną do picia. Co prawda nie jest to zaproponowany przez autora Diuny filtrfrak, ale... jest to zawsze coś.

Na pomysł odzyskiwania wody z moczu wpadli belgijscy naukowcy, którzy zaprojektowali urządzenie parowe, zasilane energią słoneczną. Swoje urządzenia rozmieścili w centrum miasta Ghent w Belgii, podczas 10-dniowego festiwalu muzyki i teatru. W ciągu tych kilku dni, naukowcy "odzyskali" 1.000 litrów wody, która ma być wykorzystana do produkcji belgijskiego piwa.
Urządzenie działa na zasadzie destylacji membranowej, która pozwala pozbyć się z moczu 95% wszystkich substancji amoniakalnych. Płyn gromadzony jest w dużym zbiorniku i ogrzewany w kotle kolektora słonecznego. Podgrzany mocz przechodzi przez membranę, która oddziela wodę i związki takie jak azot czy potas, które mogą być wykorzystane np. do wytwarzania nawozu.
Teraz, naukowcy postawili sobie za cel uruchomienie swoich urządzeń na lotniskach i obiektach sportowych. I oczywiście w krajach rozwijających się, gdzie jest problem z wodą do picia.
Pomysł ciekawy, ale... cieszę się, że nie piję piwa.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube