foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowy standard pamięci Samsunga

Wiele osób wyposażając swojego smartfona w kartę pamięci pozostaje przy pierwszej, która tam umieści. Mało kto decyduje się na częste wymiany kart, między innymi dlatego chcemy tam mieć karty o jak największej pojemności. Ale przy dużych kartach potrzebna też jest duża prędkość dostępu do przechowywanych na nich danych. Samsung, ma tu coś ciekawego do zaproponowania.

Koncern zapowiedział wprowadzenie na rynek kart UFS (Universal Flash Storage) o pojemności 256 GB, które będą miały prędkość sekwencyjnego odczytu zbliżoną do pamięci SSD - 530 MB/s. Jest to pięć razy szybciej od tego co oferują dostępne dziś na rynku karty. Zapis na nowych kartach można realizować z prędkością 170 MB/s co jest 2-3 razy szybsze niż to co oferują nam inne karty.

Co ważniejsze, Samsung twierdzi, że nowe karty 256GB mają losowy odczyt na poziomie 40.000 IOPS (liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę - ang. input/output operations per second IOPS  –jest to wielkość określająca wydajność dysków i macierzy, wyrażająca jak wiele operacji we/wy urządzenie może wykonać w ciągu jednej sekundy), co jest 20 razy większą wartością w porównaniu do typowej karty pamięci. Podobnie jest w przypadku losowego zapisu - 35.000 IOPS. Ten parametr jest z kolei wyższy.. 350 razy!

Co prawda na razie to tylko zapowiedź kart, musimy poczekać aż pojawią się one fizycznie na rynku i będzie można je przetestować niezależnie, poza laboratorium Samsunga. Pozostaje jeszcze jedna rzecz - muszą być dostępne urządzenia, które obsłużą nowy standard kart pamięci i będą mogły wykorzystać ich możliwości.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube