Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

USA wyda 160 milionów na sztuczne narządy

Laboratorium transplantologii

Największym problemem przy przeszczepie, jest zdążyć na czas. Od chwili pobrania, do momentu umieszczenia narządu w nowym ciele może minąć tylko kilka godzin. I niestety, nie zawsze udaje się przeprowadzić transplantację w wymaganym czasie. Rząd Stanów Zjednoczonych chce rozwiązać ten problem, dlatego przeznaczył 160 milionów dolarów na badania nad sztucznymi organami, które mogą być wszczepiane w ludzki organizm.

Na razie prowadzone są pierwsze próby przeszczepu organów wykonanych na drukarkach 3D. Są to jednak próby nieskoordynowane przez żaden centralny ośrodek, w efekcie czego wiedza zdobyta podczas kolejnych operacji jest rozproszona, nie każdy więc ma do niej dostęp. Stosowanie technologii 3D w transplantacji wydaje się dziś zasadna i być może to właśnie ona stanie się podstawą przy produkcji sztucznych organów.
W każdym razie, powołany do życia Advanced Tissue Biofabrication Manufacturing Innovation Institute z budżetem na poziomie 160 milionów w znaczący sposób może przyczynić się do rozwoju, naprawy i wymiany tkanek, czyli projektowania i wytwarzania sztucznych narządów. Dzięki temu rozwiązano by dwa problemy: lekarze mieliby dużo czasu na przeszczep i chorzy nie musieliby czekać miesiącami lub latami, jak to ma miejsce dzisiaj, na znalezienie dawcy. Po prostu potrzebny organ byłby tworzony na bieżąco, zgodnie z potrzebami.
Pojawia się też pytanie, czy zaprojektowane w instytucie sztuczne tkanki nie zostaną w przyszłości wykorzystane do budowy androdiów - mechanicznych konstruktów pokrytych żywą tkanką, znanych z takich filmów jak Obcy, Terminator czy popularnego dziś serialu Humans. Z jednej strony będziemy mogli ratować ludzkie życia, z drugiej... pojawi się kolejny dylemat moralny - Czy można? Jedno jest pewne, takie pytanie prędzej czy później pojawi się. Obojętne, w która stronę naukowcy pójdą - technologii druku 3D czy hodowania tkanek - każde rozwiązanie przyczyni się do ratowania ludzkiego życia. A o to w końcu chodzi, czyż nie?

Komentarze   

# jakub 2017-07-02 17:41
Sztuczne narządy to przyszłośc w szczgólności oparte na komórkach macierzystych [link usunięty] jak np. sztuczna wątroba

edytowane przez Administratora:
Nie wstawiamy linków do stron zewnętrznych bez uzgodnienia z Administratorem .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube