Genesis Radon 720 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z mocnym powerem

Więcej...

Natec Crake

Mysz o nietypowym, bardzo nietypowym kształcie

Więcej...

Monitor Lenovo L24q

Elegancki monitor o nietuzinkowych możliwościach

Więcej...

Router TP-LINK M7200

Sieć WiFi w kieszeni

Więcej...

Genesis Xenon 400

Gamingowa elegancja w dłoni

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Elektroniczny tatuaż

O tym, że wynaleziono już tatuaże przewodzące prąd, a tym samym zmieniające kształt i kolor już informowałem. O tym już wiecie. Ale nie wiecie, że opracowano również układy scalone, które mogą być umieszczane na skórze, są elastyczne (rozciągliwe) a na dodatek... są podobno najszybsze na świecie.

Tak przynajmniej chwali się zespół naukowców z University of Wisconsin-Madison, który to wynalazł. Dzięki nim i ich wynalazkowi szpitale mogą zrezygnować z opasek zakładanych na ręce pacjentów, które nie zawsze są praktyczne.
Wbudowany układ o specjalnym, wężowym kształcie obsługuje częstotliwości w zakresie od 0.3GHz do 300 GHz. To akurat mieści się w zakresie częstotliwości obsługiwanych w ramach standardu 5G, który już niedługo zostanie wprowadzony na rynek. W przypadku telefonów komórkowych standard ten zapewni większy zasięg i szybszą komunikację, a w przypadku tatuażu na skórze prawdopodobnie pacjenci będą mogli przekazywać parametry pracy swojego organizmu opiekującemu się nimi lekarzowi. I to bez opuszczania domu. Tak przynajmniej uważają odpowiedzialni za wynalazek naukowcy.
Pomimo tego, że pomysł elektronicznego tatuażu nie jest nowy, wynalazek zespołu z University of Wisconsin-Madison ma znacznie mniejszą powierzchnię niż to co oferowano do tej pory. Wcześniejsze układy miały połączenia o grubości 640 mikrometrów (lub 0.64 nm), a obecne oferuje połączenia o grubości zaledwie 25 mikrometrów (lub 0.025nm).
Wynalazkiem zainteresowane jest również wojsko, zwłaszcza Biuro Badań Naukowcy Sił Powietrznych USA. Być może więc niedługo piloci zostaną "wyposażeni" w elektroniczne tatuaże. Kto wie, może będzie to pierwszy bio-interfejs pomiędzy człowiekiem i maszyną?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube