ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Autobus przyszłości

Autobus przyszłości

Pomimo ujemnego przyrostu naturalnego w wielu krajach (również w Polsce), ludzi na Ziemi przybywa a nie ubywa. Dziś jest nas prawie 7.5 miliarda a ma być jeszcze więcej. Rosnąca populacja to nie tylko zwiększające się problemy z żywnością i zasobami ale też z infrastrukturą zwłaszcza tą komunikacyjną.

Realizowane dziś projekty udrożniające drogi bardzo szybko okazują się niedoszacowane pod kątem przepustowości i bardzo szybko po zlikwidowaniu jednego korka niedaleko pojawia się kolejne wąskie gardło, w którym tworzy się nowy zator. Władze miast zachęcają więc mieszkańców do rezygnacji z samochodów i przesiadkę do komunikacji miejskiej. Wyznaczają dla autobusów, tramwajów itp. pojazdów osobne pasy, tak by mogły się one bez przeszkód przemieszczać omijając korki. Ciekawym pomysłem, który może usprawnić komunikację miejską jest autobus przyszłości, który nie zajmuje żadnego pasa na jezdni.
Pomysł zwizualizowano na filmie, który prezentuję poniżej. Idea autobusu przyszłości polega na tym, że przemieszcza się on nad jezdnią, opierając się na kołach (lub szynach), które umieszczone są na poboczu pasów. Pasażerowie siedzą na platformie, która przesuwa się nad pasami ruchu, tworząc swoisty ruchomy tunel, pod którym bez przeszkód mogą przemieszczać się inne pojazdy. Dzięki temu zarówno w trakcie jazdy jak i przy zatrzymaniu na przystanku, autobus nie blokuje żadnego pasa.
Pomysł ciekawy, film reklamujący rozwiązanie również, ale jak to bywa znaleźli się również sceptycy, który wskazują minusy takiego pomysłu. Zarzucają oni projektowi, że nie przewiduje on czynnika ludzkiego - zachowania się kierowców samochodów, którzy jadą przez taki ruchomy tunel. Inni uważają, że takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku długich tras, a nie np. autobusów miejskich, które zatrzymują się po kilometrze, dwóch czy trzech (a czasami tak bywa). Jednym z zarzutów do projektu jest brak przewidzianego rozwiązania w przypadku wypadku lub uszkodzonego samochodu stojącego na poboczu. Zasadą jest to, że pojazdy uczestniczące w wypadku lub uszkodzone są ściągane na pobocze by nie tamować ruchu. Jak w takim przypadku poradzi sobie autobus, którego koła korzystają z takiego pobocza?
Pytań jest wiele, ale ponieważ na razie jest to wizja, możemy się spodziewać, że kolejne problemy będą sukcesywnie rozwiązywane. Pomysł w każdym razie jest ciekawy i warto rozważenia.

I taka ciekawostka na koniec - licznik pokazujący m.in. aktualną liczbę ludzkości na świecie, tegoroczy przyrost naturalny itp. - oto Worldometers.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube