Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Robot zszyje Cię lepiej niż chirurg

Robot na sali operacyjnej

Roboty zastępują ludzi na liniach produkcyjnych, są angażowane w punktach informacyjnych i powoli wkraczają na sale szpitalne. Do tej pory wspomagały lekarzy, ale już niedługo mogą ich całkowicie zastąpić.

Nikt nie lubi gdy jest zastępowany przez automat. Dotyczy to również lekarzy, których precyzyjne ręce kroją i zszywają nasze organy. Niedawno na Uniwersytecie Johna Hopkinsa przetestowano inteligentnego, autonomicznego robota, który uczestniczył w eksperymentalnym zabiegu jelita na uśpionej świni. Robot sam rozpoczął i zakończył szycie i zrobił to, wg oceny fachowców, na tyle profesjonalnie, że niejeden chirurg mógłby mu pozazdrościć. Całą sztuka polegała na wcześniejszym oznakowaniu wnętrza tkanek znacznikami fluorescencyjnymi, które pomagały robotowi zorientować się w przestrzeni.
Robot został specjalnie zaprojektowany do szycia ran, czyli realizacji zadań, które są powtarzalne. Dzięki niemu, lekarz będzie mógł wykonać najtrudniejsze, najbardziej zaawansowane zadanie pozostawiając proste rzeczy jak szycie automatom. Pozwoli to skupić się medykom na głównej części operacji, która nierzadko trwa kilka godzin.
Dużym wyzwaniem jest zastosowanie autonomicznych robotów, które mogą realizować kilka następujących po sobie zadań. Jednak minie jeszcze sporo czasu zanim lekarze zdecydują się pozostawić pacjenta sam na sam z robotem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube