IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kolorowe bransoletki będą informować o zanieczyszczeniu powietrza

Silikonowe opaski stały się bardzo popularne, zwłaszcza wśród młodzieży. Dziś służą głównie jako ozdoby, do zaznaczenia swojej indywidualności, do okazania komuś sympatii.. Ale już niedługo będą miały również inną funkcję - będą reagowały na zanieczyszczenia w powietrzu.

Naukowcy z Oregon State University przeprowadzili badania, które wykazały że materiał, z którego wykonywane są opaski może różnie reagować w zależności od środowiska. Amerykanie w trakcie badań interesowali się właściwościami absorbcyjnymi bransoletek. Temat jest na tyle ciekawy, że zainteresowali się nim również redaktorzy Chemical&Engineering News, którzy stwierdzili, że modne dodatki ubraniowe pod kątem interakcji z zanieczyszczeniami są dość podobne do ludzkiej skóry. Nic więc dziwnego, że naukowcy zastanawiają się nad wykorzystaniem takich dodatków do ostrzegania ludzi pracujących w zagrożonych chemicznie środowiskach przed zbyt dużym skażeniem. To oczywiście może też być przydatne młodzieży lub osobom dorosłym do obserwacji zanieczyszczeń atmosfery w domu, szkole, pracy czy po prostu na ulicy. Z czasem dzięki takim akcesoriom może powstać ciągle aktualizowana mapa najczystszych obszarów w Polsce.
Oczywiście nie każdemu to może się spodobać, bo wyobraźcie sobie sytuację: wchodzi nauczyciel na przerwie do toalety dla uczniów, szybki rzut oka na opaskę i wie czy palili papierosy czy nie. Nauczycielom taki gadżet się spodoba, uczniom już pewnie nie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube