IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ekskluzywne tytuły na Oculus Rift wcale nie są ekskluzywne

Oculus Rift vs. HTC Vive

Wirtualna rzeczywistość powoli dojrzewa - urządzenia są stabilne, funkcjonalne a i aplikacje coraz ciekawsze i bardziej dopracowane. Powoli też zaczyna się wyścig pomiędzy liderami o to, kto będzie miał największy udział na rynku. I zaczyna się robić ciekawie.

Jak na razie liczą się trzy marki: Oculus Rift, HTC Vive i Samsung Gear VR. Oculus Rift, jako pierwszy obecny na rynku ma największe szanse, zwłaszcza, że HTC Vive, drugi pretendent do tronu, jest znacznie droższy. Producenci Oculusa zadbali też o to, by na ten zestaw trafiły ekskluzywne tytuły, które przygotowane wyłącznie na te gogle miały być środkiem przyciągającym graczy.
Ale użytkownicy HTC Vive nie mają powodów do zmartwień. Gry, które przygotowano z myślą o wyłączności dla Oculus Rift, trafią również na urządzenie HTC, dzięki aplikacji, która pozwala przenieść grę z jednych gogli VR na inne. Co ciekawe, developerzy przygotowujący gry dla Oculus-a stworzyli program nieoficjalnie, na swój użytek, a dopiero potem oficjalne udostępnili go na GitHub. Jak nietrudno się domyślić, producent Oculus Rift nie jest z tego powodu zadowolony. Według autorów ich program powinien umożliwić przeniesienie każdej aplikacji, co potwierdzają osoby, które już pobrały aplikację i publikują swoje wrażenia w sieci.
Ciekawe, jak Oculus zabezpieczy się przed takimi działaniami w przyszłości.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube