Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Wszczepione implanty ostrzegą przed napadem epilepsji

Implant w mózgu

Epilepsja lub padaczka to choroba neurologiczna objawiająca się niekontrolowanymi ruchami ciała wynikającymi z zaburzeń czynności mózgu. Osoby cierpiące na tę przypadłość nie mogą prowadzić pojazdów samochodowych, pilotować samolotów a i niektóre zawody są dla nich zamknięte. Wynika to z faktu, że napady są trudne do przewidzenia. To się jednak może zmienić.

Naukowcy z University of Melbourne wspólnie z IBM opracowali implanty komputerowe, które stale monitorują aktywność mózgu człowieka. I są w stanie przewidzieć zbliżający się napad padaczkowy. Układ oparty jest na technologii IBM TrueNorth i wykorzystuje sieci neuronowe o podobnym stopniu zaawansowania jak Facebook czy Google w swoich algorytmach samouczących się.
Naukowcy mają nadzieję, że wykorzystanie sieci neuronowych, które są wykorzystywane do rozpoznawania obiektów, nauczą się również identyfikacji wzorców elektrycznych. które zapowiadają nadejście ataku.
Próbujemy wyodrębnić wszystkie istotne informacje i oddzielić je od tła - powiedział Stefan Harrer, szef zespołu naukowego prowadzącego badania. - Chcemy być w stanie wykryć specyficzne dla każdego pacjenta sygnały zwiastujące nadchodzący atak epilepsji.
Zanim jednak badaczom uda się uruchomić system i nauczyć sieci odpowiednich wzorców zachowań, potrzebują sporo tzw. "surowego materiału" do badań. Na razie rozwiązanie jest ciągle na etapie rozwojowym, uruchomiony prototyp by w stanie przewidzieć nadchodzące ataki w 76% przypadków. Naukowcy mają nadzieję, że dzięki dalszej nauce sieci neuronowej liczba ta ulegnie powiększeniu. Niestety, to oznacza, że na możliwe do zastosowania wszczepy poczekamy jeszcze kilka lat.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube