Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy zidentyfikowali neurony odpowiedzialne za emocje

Mózg ludzki w trakcie badań

Ludzki układ nerwowy jest najsłabiej chyba rozpoznanym elementem naszego ciała. I to jemu poświęcone są badania naukowców, którzy chcą dowiedzieć się jak funkcjonuje ludzki mózg, w jaki sposób docierają do niego sygnały itp. Wygląda na to, że naukowcy z MIT zrobili duży krok do przodu badając mechanizmy generujące nasze emocje.

Badacze z MIT zidentyfikowali dwa połączenia neuronowe w rejonie ciała migdałowego mózgu, które są odpowiedzialne za przetwarzanie pozytywnych i negatywnych emocji. Po oznaczeniu ich światłoczułym białkiem odkryli, że neurony tworzą skomplikowane, ale równoległe kanały, które różnie reagują w różnych sytuacjach. Niektóre neurony w obrębie jednego z tych połączeń są wzbudzane przez uczucia, a inne są hamowane. Odpowiednia kombinacja ruchów neuronów może powodować określone uczucia.
Odkrycie jest dopiero początkiem drogi, na którą wkroczyli naukowcy. Teraz chcą skupić się na badaniu specyficznych populacji neuronów, by stwierdzić jak są połączone i określić zasięg ich obwodów. Jeśli się im to uda, będą mogli wyjaśnić jak działają psychiczne problemy zdrowotne. Przykładowo, lęk i depresja zwalniają neurony, podczas gdy szczęście je przyspiesza. Rozpoznanie tego mechanizmu pozwoli na lepsze i skuteczniejsze metody leczenia chorób psychicznych.
Czyli za 20 lat depresja zniknie z powierzchni ziemi? Tracisz pracę, jesteś w depresji, bierzesz pigułkę i hop - życie jest piękne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube