Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Ujawniono specyfikację i cenę Skull Canyon - NUC-a Intela

Intel Skull Canyon

Wiele osób, które chcą grać w gry komputerowe zastanawia się nad tym czy inwestować w komputer czy konsolę. Jak już zdecydują się na konsolę, to stają przed dylematem: PS4 czy Xbox One. Tymczasem Intel postanowił im utrudnić wybór i wprowadzić swojego miniPC - Skull Canyon NUC, który ma być jednostką dedykowaną do gier.

Specyfikacja urządzenia wygląda bardzo ciekawie. Procesor to układ szóstej generacji Skylake Core i7. Oprócz niego do dyspozycji użytkownika oddano: Thunderbolt 3, pamięć RAM DDR4 i dwa gniazda na dyski SSD, które zlokalizowano w jednej długiej na 8.5-cala kieszeni. Za oprawę graficzną odpoiwada układ Iris 580, który jednak można zastąpić karta AMD R9 Fury. Dodatkowo, poprzez Thunderbolt można podłączyć rozszerzenie w postaci Razer Core i umieszczoną w niej dodatkową kartę graficzną. Skull Canyon można podłączyć do monitora 4K, a w zasadzie to do trzech na raz.
Oczywiście ważna jest cena tego urządzenia. Intel proponuje cenę 650 dolarów za "gołą" konfigurację. NUC wyposażony w 16 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 256GB i Windowsa 10 kosztować ma 999 dolarów. Jeśli zdecydujemy się na rozszerzenia grafiki o karty zewnętrzne przy pomocy Razer Core i np. NVIDIA GTX 970 cena inwestycji może podskoczyć do 1.850 dolarów.

intel skull canyon nuc 2016 03 17 04

Intel Skull Canyon

Propozycja Intela jest ciekawa. Zwłaszcza dla osób, które narzekają na brak miejsca. Mała, kompaktowa budowa pozwala umieścić NUC-a w miejscu, w którym skrzynka peceta sie nie zmieści, a będziemy mieli wydajność porównywalną z najmocniejszymi komputerami.
NUC Skull Canyon trafi do sprzedaży w maju, ale już od kwietnia można będzie go zamawiać w preorderze za 650 dolarów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube