Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AMD zaprojektowało GPU specjalnie pod VR

AMD Radeon Dual Pro

AMD zaprezentowało swoją nową kartę graficzną Radeon Pro Duo, która została zbudowana specjalnie pod kątem wykorzystania w aplikacjach wirtualnej rzeczywistości. Jej moc obliczeniowa wynosi 16 teraflopów. I jest to najszybsza jednoslotowa karta graficzna na rynku.

O tym jak potężna jest ta karta świadczy to, ile mocy zużywa do swojej pracy - 350W. Na pewno w niejednym domu stoi jeszcze komputer, który do zasilania wszystkich podzespołów korzysta z zasilacza o takiej mocy. A tu? Sama karta graficzna pochłania energię zdolną zasilić cały komputer. Oczywiście tak duży pobór energii ma też swoje minusy - chociażby uszczuplenie portfela. Karta kosztuje 1.500$ , ale trzeba też doliczyć koszty jej eksploatacji czyli rachunki za prąd. Jedno jest jednak pewne - karta dedykowana jest nie graczom, a twórcom materiałów VR.
Jak na najnowszy produkt przystało wspiera DirectX 12. A wspomnianą moc obliczeniową zapewniają dwa procesory graficzne (każdy ma 4GB pamięci VRAM), które mogą skutecznie mapować obraz dla każdego oka w technologii LiquidVR.

amd radeon dual pro 2016 03 15 02

 AMD Radeon Dual Pro

Razem z prezentacją karty AMD ogłosiło, że jest gotowe na certyfikację swoich Radeon GPU VR pod kątem zgodności z technologiami wirtualnej rzeczywistości. Wszystko po to, by użytkownicy składający swoje własne komputery byli pewni, że komponenty które kupują obsłużą technologię VR z najlepszą możliwą jakością. Do programu certyfikującego przystąpiło już HP, a niedługo na pewno śladem tych dwóch firm pójdą kolejne. W każdym razie, Radeon Pro Duo to pierwsza karta ze stajni AMD, która posiada taki certyfikat.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube