Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AlphaGo przegrywa chociaż jest wygranym

Pojedynek AlphaGo vs. Lee SEDOL

Stratedzy wojskowi już dawno wykazali, że jedna przegrana bitwa nie decyduje o wygranej wojnie. W przypadku pojedynku szachowego pomiędzy SI Google a mistrzem świata Lee SEDOL-em, DeepMind najpierw wygrał wojnę, by potem przegrać bitwę.

W ubiegłym tygodniu pisałem o pojedynku szachowym pomiędzy komputerem AlphaGo wykorzystującym sztuczną inteligencję stworzoną przez Google a Lee SEDOL-em, koreańskim mistrzem świata. W ubiegłym tygodniu wynik pojedynku wyglądał tak: 2:0 dla DeepMind. Człowiek musiał wygrać trzy mecze pod rząd, by pokonać maszynę i zgarnąć nagrodę w wysokości miliona dolarów. Dziś wynik pojedynku wygląda tak: 3:1. Lee SEDOL pokonał komputer w czwartym starciu, co niestety nie zmienia wyniku całego pojedynku, bo zgodnie z zasadami zwycięża ten, kto wygra trzy z pięciu meczy.
Według Demisa Hassabisa, głównego projektanta SI DeepMind, komputer popełnił błąd w 79 ruchu w wyniku opóźnienia reakcji na zmianę stylu gry człowieka. W efekcie w 87 ruchu człowiek mógł ogłosić zwycięstwo. Na szczęście, ostatecznie i tak wygrywają ludzie, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, Google chce przekazać nagrodę na cele charytatywne.
Oczywiście amerykański gigant zapowiada usprawnienie swojej SI, tak by wyeliminować niedociągnięcia, które wykazał pojedynek szachowy. Oznacza to, że sieci neuronowe, które będą podejmować decyzje w oparciu o logikę rozmytą (w skrócie: W logice rozmytej między stanem 0 (fałsz) a stanem 1 (prawda) rozciąga się szereg wartości pośrednich, które określają stopień przynależności elementu do zbioru. Jest ściśle powiązana z jego teorią zbiorów rozmytych) są coraz bliżej. Czyli coraz bliżej nas są inteligentne komputery, z którymi będziemy prowadzić dialog.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube