Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bakterie zjedzą nasze plastikowe śmieci

Plastikowe śmieci

Jedną z największych bolączek trapiących dziś naszą cywilizację są hałdy śmieci, które są trudne do utylizacji. Powszechnie stosowane plastikowe opakowania są tanie w produkcji, ale ich późniejsze "wykorzystanie" to coś, co spędza sen z powiek wielu ludzi, którym problem ochrony środowiska leży na sercu. Jest jednak szansa, że za jakiś czas, wielkie stosy plastików znikną, bo... zostaną zjedzone.

Rocznie produkujemy ponad 300 milionów ton plastikowych śmieci. Możliwości ich recyclingu są jednak znacznie mniejsze, co powoduje narastający problem z gromadzącymi się na wysypiskach śmieci zwałami, z którymi nie ma co zrobić. I oczywiście są tym duże pieniądze. Nic więc dziwnego, że wielu naukowców kieruje swoje badania w obszar, który pozwoli na zmniejszenie liczby śmieci. I okazuje się, że jest spora szansa, że uda się rozwiązać problem butelek, pudełek, worków itp. rzeczy. Japońscy naukowcy znaleźli nowe bakterie - Ideonella sakaiensis 201-F6, które mogą w pełni rozłożyć plastik. I to całkowicie.

Bakterie przetwarzają PET w substancję, która została nazwana MHET a następnie używając dodatkowego enzymu powodują, że plastik zostaje rozłożony na substancje pierwotne, z których został wykonany. Co więcej, nowe bakterie pozwalają również przetworzyć MHET w całkiem nowy materiał PET.

Oczywiście nie wszystko jest piękne. Bakterie działają niestety bardzo wolno - cienką warstwę tworzywa "przegryzały" sześć tygodni. Jest to jednak coś, nad czym teraz pracują - chcą przyspieszyć ten proces.

Dodam, że naukowcy znaleźli już robaki i mikroorganizmy, które również rozkładają plastik. Nie są jednak tak skuteczne, jak opisane powyżej bakterie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube