ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Plastikowe śmieci

Jedną z największych bolączek trapiących dziś naszą cywilizację są hałdy śmieci, które są trudne do utylizacji. Powszechnie stosowane plastikowe opakowania są tanie w produkcji, ale ich późniejsze "wykorzystanie" to coś, co spędza sen z powiek wielu ludzi, którym problem ochrony środowiska leży na sercu. Jest jednak szansa, że za jakiś czas, wielkie stosy plastików znikną, bo... zostaną zjedzone.

Rocznie produkujemy ponad 300 milionów ton plastikowych śmieci. Możliwości ich recyclingu są jednak znacznie mniejsze, co powoduje narastający problem z gromadzącymi się na wysypiskach śmieci zwałami, z którymi nie ma co zrobić. I oczywiście są tym duże pieniądze. Nic więc dziwnego, że wielu naukowców kieruje swoje badania w obszar, który pozwoli na zmniejszenie liczby śmieci. I okazuje się, że jest spora szansa, że uda się rozwiązać problem butelek, pudełek, worków itp. rzeczy. Japońscy naukowcy znaleźli nowe bakterie - Ideonella sakaiensis 201-F6, które mogą w pełni rozłożyć plastik. I to całkowicie.

Bakterie przetwarzają PET w substancję, która została nazwana MHET a następnie używając dodatkowego enzymu powodują, że plastik zostaje rozłożony na substancje pierwotne, z których został wykonany. Co więcej, nowe bakterie pozwalają również przetworzyć MHET w całkiem nowy materiał PET.

Oczywiście nie wszystko jest piękne. Bakterie działają niestety bardzo wolno - cienką warstwę tworzywa "przegryzały" sześć tygodni. Jest to jednak coś, nad czym teraz pracują - chcą przyspieszyć ten proces.

Dodam, że naukowcy znaleźli już robaki i mikroorganizmy, które również rozkładają plastik. Nie są jednak tak skuteczne, jak opisane powyżej bakterie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube