Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

ViviSat chce "odświeżyć" starzejące się satelity

MEV -

Orbita naszej planety staje się coraz bardziej zapchana. Wiedzą o tym wszyscy Ci, którzy mają do czynienia z satelitami i kontrolowaniem ich ruchu. Rosnące zagęszczenie wynika nie tylko z coraz większego zapotrzebowania naszej cywilizacji na informacje przesyłane za pośrednictwem satelit, ale również dlatego, że wyeksploatowane stare satelity ciągle nad nami krążą. Niektórzy mają jednak plan, jak takie stare urządzenia jeszcze wykorzystać.

ViviSat to spółka joint venture dwóch firm z branży lotniczej: US Space i Orbital ATK (dawniej znana jako Orbital Sciences). Pracownicy tej firmy mają pomysł, jak zagospodarować starzejące się urządzenia orbitujące nad naszymi głowami. Według nich, największy problem z nimi wynika z kończącego się im paliwa. Dzięki ViviSat żywotność satelit może być przedłużona nawet o 15 lat. Firma zaprojektowała MEV - Mission Vehicle Extender - pojazd, który wysłany w kosmos połączy się z satelitą i podłączając się do układów zasilania satelity dostarczy jej energii na kolejne kilkanaście lat. W razie potrzeby MEV będzie mógł się odłączyć i połączyć z innym satelitą.
Według Wall Street Journal, ViviSat kończy rozmowy z Intelsat, który ma być pierwszym klientem spółki. Pierwsze jednostki MEV mają być przetestowane w 2018 roku. Komercyjnie mają zacząć prace kilka miesięcy później.
Jednak MEV to nie tylko "power banki dla satelit". W przyszłości te automaty mają dokonywać napraw a nawet rozbudowywać satelity lub odzyskiwać "z martwych" urządzeń przydatne elementy. I jak tu nie wierzyć, że mamy XXII wiek?

Jeśłi chcecie zobaczyć ile obiektów orbituje nad naszą planetą, zajrzyjcie w to miejsce.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube