Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Komputer kwantowy korzysta z zaledwie 5 atomów

Komputer kwantowy

Już od dawna wiadomo, że najszybszy komputer, jaki można zbudować opiera się na technologii kwantowej. Możemy rozbudowywać superkomputery zwiększając ich moc obliczeniową dodając im procesory i pamięć, wciąż jednak będą one wolniejsze od tych, które opierają się na najmniejszych cząstkach, z których zbudowano nasz świat.

Naukowcy z MIT zbudowali komputer kwantowy, którego moc obliczeniowa opiera się na zaledwie pięciu atomach. Cztery z nich włączone są do bramek logicznych, które pobudzane są impulsami laserowymi. Każdy z tych atomów utrzymuje dwa różne stany energetyczne jednocześnie. Z kolei piąty atom przechowuje i dostarcza odpowiedzi. W efekcie powstał komputer, który nie tylko znacznie szybciej przeprowadza obliczenia, ale jest też łatwo skalowalny.
Jednak budowa komputerów kwantowych oprócz szybszego rozwiązywania problemów, niesie za sobą również niebezpieczeństwo. Tak "silny" komputer jest w stanie bardzo szybko złamać każdy szyfr co naraża bezpieczeństwo wielu krajów i wielu ludzi. Każdy z nas ma jakieś tajemnice, a komputer kwantowy może pomóc je ujawnić. Czy tego chcemy? Być może to jest powodem, dla którego do tej pory tego typu komputery nie zostały jeszcze rozpowszechnione. Z drugiej strony, nie można lekceważyć mocy obliczeniowej, jaką oferuje komputer kwantowy. Przy jego pomocy można wykonać obliczenia, które dziś zajmują miesiące. Dzięki temu naukowcy mogą szybciej dokonywać nowych odkryć... Kosztem jednak bezpieczeństwa. Co więc wybrać?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube