Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Concordy wrócą na niebo?

Wizja samolotu odrzutowego NASA

Lockheed Martin otrzyma od NASA 20 milionów dolarów na badania nad pasażerskim odrzutowcem naddźwiękowym, który będzie przekraczał barierę dźwięku bez charakterystycznego BOOM!

Przypomnijmy, że przed laty korzystano już z pasażerskiego samolotu odrzutowego - Concorde. Samolot tego typu odbył swój ostatni lot 24 października 2003 roku kończąc po 34 latach erę pasażerskich samolotów naddźwiękowych. Teraz, po kilkunastu latach przerwy NASA chce spowodować by tego typu samoloty ponownie wróciły na niebo. A pomóc ma w tym Lockheed, który prowadzi badania nad nowym rodzajem dysz, które pozwolą na "ciche" podróżowanie nie tylko w powietrzu ale i na lądzie.
Badania mają być prowadzone w ramach projektu NASA New Horizons Aviation X-Plane. Głównym celem tego programu jest zaprojektowanie i zbudowanie odrzutowca, który mógłby przewozić pasażerów z prędkością większą od dźwięku. Drugim celem jest jak już wcześniej wspomniałem wyeliminowanie głośnego efektu dźwiękowego, który może spowodować rozbicie szyb w oknach na trasie przelotu odrzutowca w chwili przejścia bariery dźwięku. Naukowcy z Lockheed Martin mają znaleźć sposób na wytłumienie tego efektu.
Dotacja, którą NASA przekazało Lockheed to dopiero początek drogi. Firma wraz ze swoim partnerem GE opracuje podstawowe wymogi i założenia do projektu Cichej Technologii Naddźwiękowej w ciągu 17 miesięcy. Potem dopiero zostanie uruchomiony bardziej szczegółowy projekt, natomiast testy pierwszego cichego odrzutowca planowane są na 2020 rok. Przyjęty harmonogram nie przewiduje na razie masowej produkcji odrzutowców ale można się spodziewać, że nastąpi to w latach dwudziestych tego stulecia.
Firmy sponsorowane przez NASA nie są jedynymi, które pracują nad nowymi naddźwiękowymi samolotami. Również inne firmy prowadzą badania, jednak z uwagi na budżet to właśnie Amerykańska Agencja Kosmiczna ma największe szanse na to, by być liderem w tym temacie.

Wizję NASA nowego samolotu naddźwiękowego możecie podziwiać w zamieszczonym niżej filmie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube