Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google chce stosować twarde dyski do przechowywania danych w chmurze

Mechanizm dysku HDD

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach, gdy świat zmierza do przechowywania danych w wirtualnych chmurach, era twardych dysków zmierza ku końcowi. Są jednak tacy, którzy właśnie w twardych dyskach widzą przyszłość chmur.

Twarde dyski stosujemy co prawda do przechowywania lokalnych danych w komputerach domowych ale coraz więcej użytkowników i firm migruje do chmur, które pozwalają na dostęp do plików z każdego miejsca o każdym czasie. Chmury mają swoje plusy i minusy, jednak to, że możemy sięgnąć do ich zasobów w każdej chwili praktycznie z każdego urządzenia i w każdym miejscu jest czymś co zapewnia im niekwestionowaną przewagę nad przechowywaniem danych na dyskach w komputerach. Ale... pliki, które trzymamy w chmurach również muszą być gdzieś osadzone, zapisane. Google chce do tego wykorzystać nową generację twardych dysków, które będą przystosowane do przechowywania danych w chmurze. Zamiast skupiać się na powiększaniu serwerów i ich przestrzeni dyskowej, chce umożliwić włączenie lokalnych dysków do jednej wspólnej chmury.
Pomysł jest nowatorski i jak zwykle ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że tworzymy jedną wielką sieć dysków, która zamieniona jest w chmurę, za to minusem jest to, że na naszym dysku mogą pojawić się pliki, których wolelibyśmy nie przechowywać. Oczywiście pomysł wymaga dopracowania, sprawdzenia, przetestowania... ale o tym myśli Google. Na razie nie mamy co spodziewać się żadnych przełomów w najbliższej przyszłości. Zanim pomysł Google zostanie wdrożony trzeba przekonać do niego sporo firm i użytkowników. A wszyscy podchodzą do tego raczej sceptycznie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube