ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty nie zabiorą naszych miejsc pracy

Roboty są wśród nas

Wielu pracowników obawia się, że przyjdzie dzień, gdy firma postanowi zastąpić ich robotami. I faktycznie, może się tak stać, ale nie oznacza to, że roboty całkowicie zastąpią wyeliminują ludzi ze sfery produkcyjnej.

Najnowsze badania VDMA Robotics and Automation Association wykazały, że największą robotyzacją cechują się fabryki branży samochodowej. Zwłaszcza te niemieckie przodują w robotyzacji, przez co to właśnie Niemcy są postrzegani jako centrum robotyzacyjne Europy. Automaty zastąpiły ludzi tam, gdzie praca była powtarzalna, monotonna i nie wymagała realizacji skomplikowanych operacji i ruchów. Okazało się także, że pojawiło się nowe zapotrzebowanie na stanowiska związane z programowaniem robotów. I tu niestety nikt nie zastąpi człowieka, jego kreatywności, zręczności i wiedzy. I te umiejętności już niedługo będą w cenie.
Według VDMA roboty zostaną wykorzystane do wzmocnienia naszych możliwości, a nie do zastąpienia człowieka. W rzeczywistości już teraz trwają prace nad modelami robotów, które mogą wchodzić w interakcję z ludźmi i minimalizować ryzyko urazu w przypadku błędu działania robota. Z drugiej strony podczas World Economic Forum pojawiła się informacja, że do 2020 roku na rzecz robotów stracimy 5 milionów miejsc pracy. Na szczęście pojawią się nowe miejsca pracy, bo ktoś będzie musiał te roboty projektować, konstruować, instalować i serwisować.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube