ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google chce ładować pojazdy autonomiczne bezprzewodowo

Bezprzewodowe ładowanie samochodu

Największą bolączką dzisiejszych urządzeń mobilnych jest ich krótka żywotność na baterii. Każdy z nas denerwuje się, gdy po jednym dniu smartfon lub tablet rozładowuje się uniemożliwiając korzystanie z niego właśnie wtedy, gdy jest to konieczne. Radzimy sobie z tym poprzez częste ładowanie z sieci lub noszenie power banków, ale najbardziej pożądane byłoby ciągłe doładowywanie baterii np. bezprzewodowo. I wbrew pozorom to jest możliwe.

Nad rozwiązaniem bezprzewodowego ładowania akumulatorów prace trwają już od kilku lat. Do tej pory skupiały się one głównie na doładowywaniu małych urządzeń mobilnych, jednak od chwili gdy Google wypuściło na drogi swoje pierwsze, testowe pojazdy autonomiczne rozpoczęto prace nad zapewnieniem ciągłości ich jazdy, a więc opracowaniem sposobu ciągłego zasilania. Badania projektantów skupiają się na rezonansowej indukcji magnetycznej, które rozmieszczone na drodze w postaci włazów, mogłyby doładowywać samochód gdy ten przejeżdżałby nad nimi.
Wymaga to oczywiście ingerencji w aktualnie istniejące drogi ale Google już złożył odpowiednie dokumenty do Federal Communications Commission, w których przedstawił swoje prace nad tym rozwiązaniem realizowane wspólnie z firmami Hevo Power i Momentum Dynamics zaangażowanymi w projekt budowy autonomicznych pojazdów. Pierwsze takie "ładowarki" zostały już zamontowane w siedzibie Google w Mountain View w Kalifornii, jak również w pobliżu ośrodka Castle, gdzie testowane są samochody bez kierowcy.
Bezprzewodowe ładowanie rozwiązałoby kilka problemów, z którymi borykają się projektanci autonomicznych pojazdów. Sprawny system ładowania pozwoliłby na zastosowanie mniejszych baterii zmniejszając cenę pojazdu i jednocześnie zwiększając powierzchnię ładunkową. Dodatkowo z takiego pojazdu mogłyby korzystać dzieci, osoby starsze oraz niepełnosprawne, czyli te osoby, które z różnych względów nie mogą lub nie powinny zajmować się ładowaniem akumulatorów pojazdu.
Być może podczas prób znalezienia "złotego środka" przy ładowaniu samochodów Google wymyślone zostanie również skuteczne rozwiązanie na bezprzewodowe ładowanie tabletów i smartfonów? Co prawda dziś takie rozwiązania już są, ale na małą odległość. W przypadku smartfonów i tabletów trzeba urządzenie położyć na specjalnej płytce indukcyjnej, co i tak sprowadza się do tego, że nie możemy z urządzenia korzystać. A przynajmniej nie w sposób komfortowy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube