Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA pracuje nad przesyłaniem danych przy pomocy światła

Satelita

W 2020 roku Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ma przesłać ze swojego pokładu dane przy pomocy wiązki światła. Taki plan przedstawiła NASA podczas ostatniej konferencji prasowej. Ma to być ostatni etap testu procesorów fotonicznych.

Wbrew pozorom przesyłanie danych za pośrednictwem światła nie jest niczym nowym. Już dziś stosowane jest rozwiązanie Li-Fi (Light Fidelity), czyli bezprzewodowe przesyłanie danych, które wykorzystuje światło widzialne. Niektórzy na pewno pamiętają z fizyki, że światło to fale elektromagnetyczne 100 tysięcy razy krótsze od wykorzystywanych w WiFi fal radiowych. Prędkości transmisji uzyskiwane w tej technologii mogą nawet sięgnąć poziomu 224 GB/s. W biznesie stosowane są również łącza optyczne pozwalające na transmisję danych, ale na krótkie odległości. Tymczasem NASA chce wykorzystać transmisję laserową, która pozwoli na komunikację pomiędzy Ziemią i statkami kosmicznymi, które są na niskich i geosynchronicznych orbitach.
Zanim jednak modemy laserowe zostaną zainstalowane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej minie parę lat. Prototyp, przy pomocy którego zaprezentowano praktyczne wykorzystanie, a przede wszystkim działanie takiego połączenia, ma wielkość dwóch solidnych pieców - jest dość nieporęczny. Już jednak trwają prace nad optymalizacją jego konstrukcji. Tymczasem poprawa komunikacji - zapewnienie lepszej jakości oraz większej przepustowości - pozwoli na przesyłanie większej liczby danych pomiarowych oraz oczywiście wideo. Spece z NASA już zacierają ręce na myśl o tym, co może im przekazać w ten sposób np. łazik wysłany na powierzchnię Marsa. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt - fotonika nie wymaga dużej energii do przesyłania danych dzięki czemu transmisja z wysłanych w kosmos sond nie będzie rujnowała ich budżetu energetycznego.
Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo chętnie obejrzałbym transmisję na żywo z Marsa. A to teoretycznie (no może z lekkim opóźnieniem) będzie możliwe.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube