Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

W powietrzu, na wodzie i pod wodą... drony są wszędzie

Dron - duże zdjęcie

Drony, drony, drony... Gdzie nie spojrzysz, gdzie nie staniesz, wszędzie drony. Jest ich coraz więcej, są też coraz bardziej uniwersalne. Pisałem już o umiejętności odnajdywania właściwej drogi wśród gęsto ustawionych przeszkód. Teraz wzbogacono możliwości drona pozwalając mu poruszać się zarówno w powietrzu (co już mógł), jak również na powierzchni wody i pod nią.

Wszystko wskazuje na to, że nie uciekniemy przed dronami, które będą nas obserwować, szpiegować i inwigilować. Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że jak schowamy się pod wodą, to drony nas nie znajdą. Tymczasem spece z Oakland University's Embedded Systems Research Laboratory pokazali, że to się nie uda. Zbudowali drona, który może się przemieszczać również pod wodą. Co prawda prototyp Loon Coptera (tak nazwali swojego drona) zbudowano wcześniej, ale to najnowsza jego wersja, bardziej dopracowana, trafiła do półfinału zawodów Drones for Good 2016.
Na pierwszy rzut oka Loon Copter wygląda jak zwykły quadcopter, tyle że z bardziej cylindryczną obudową. Dzięki specjalnym komorom wypornościowym, które może wypełnić wodą, może zanurzyć się na głębokość kilku metrów. Specjalna konstrukcja pozwala przechylić mu się pod wodą o 90 stopni, dzięki czemu wirniki działają jak silniki zaburtowe. Po opróżnieniu zbiorników, Loon wynurza się na powierzchnię lub nawet wznosi wyżej, w powietrze, które jest dla niego bardziej naturalnym środowiskiem.
Drony skonstruowane na wzór tego modelu mogą pomóc w akcjach poszukiwawczych, ratowniczych czy choćby podwodnych inspekcji technicznych. Oczywiście służby ratunkowe dysponują urządzeniami, które pozwalają szukać pod wodą, ale są one ograniczone tylko do przemieszczania się pod wodą. Drony takie jak, Loon Copter oferują znacznie większe możliwości. Na razie problem, jaki projektanci muszą rozwiązać to przekazywanie obrazu spod wody. Dziś dron zapisuje "to co widzi" w swojej pamięci, ale docelowo powinien transmitować obraz w czasie rzeczywistym.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube