Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google Glass i mrówki, czyli mamy grę MMO

Co zrobić by Google Glass było jeszcze bardziej popularne? Oczywiście zachęcić do tego gadżetu graczy. Jak to zrobić? Dać im grę. Pierwsze przymiarki do gamingowego zastosowania okularów już się zaczęły. 

Dwóch programistów z USA: Daniel Estrada i Jonathan Lawhead pracują nad rozwojem ger w rzeczywistości wirtualnej. Pierwszy z nich to profesor filozofii na Uniwersytecie Stanu Illinois, a drugi jest profesorem na Uniwersytecie Columbia. Co skłoniło dwóch profesorów do zabawy z grami i okularami? Ciekawe pytanie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że specjalnością jednego z nich jest filozofia. Smaczku dodaje fakt, że bohaterem gry tworzonej przez ten duet są mrówki.
Gra ma należeć do gatunku MMO i ma opierać się na licencji open source. Założone okulary pozwolą na śledzenie innych użytkowników i zaznaczanie ich kolorami na mapie. Gracze podzieleni na kolonie, będą musieli podążać tą samą drogą, co inni z ich grupy. Bez fizycznego kontaktu, bez porozumiewania się itp. Wierne odtworzenie ścieżki pozwoli zebrać punkty. Przecięcie ścieżki gracza z innej koloni spowoduje, że będzie on musiał zaczynać swój „dzień pracy” od początku.
Ideą gry jest śledzenie nie pojedynczego gracza, a całej grupy, która pozostawiła oznaczenia. Oczywiście pojawia się pytanie kto będzie liderem (królową?).
Zapowiada się interesująco, chociaż nie wiem czy chciałbym poczuć się jak mrówka – mały trybik wielkiej pracującej maszyny.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube