IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Materiał, który gromadzi energię słoneczną

Materiał - duże zdjęcie

Wszystkie dotychczasowe projekty solarne skupiają się na zamianie promieni słonecznych w energię elektryczną. Tymczasem naukowcy uważają, że moglibyśmy pozyskać więcej energii, gdybyśmy ją magazynowali w postaci ciepła. Dlatego też wymyślili nowy materiał, który przechowuje energię słoneczną w postaci ciepła.

Materiał po wystawieniu na światło słoneczne może zmagazynować energię przez długi czas. Jeśli jednak spowodujemy gwałtowne uwolnienie ciepła, materiał powraca do swojego pierwotnego składu chemicznego uruchamiając reakcję łańcuchową, wyzwalając znacznie większą ilość energii cieplnej. Materiał może być uformowany w cienka folię, która może się przydać np. kierowcom podczas rozmrażania szyby samochodowej. Są również plany wykorzystania materiału do ogrzewania domów. Naukowcy pracują również nad wykorzystaniem tego materiału do ubrań.
Według wynalazców, cienka warstwa materiału może być wykonana w bardzo prosty sposób w dwustopniowym procesie produkcji. W pierwszej fazie materiał nazwany azobenzenem, który zmienia swój stan pod wpływem promieni słonecznych jest modyfikowany tak, by mógł w trakcie zmiany swojego stanu skupienia uwolnić znacznie więcej energii. Skonstruowany do tej pory prototyp może wypromieniać ciepło o 10 stopni wyższe od temperatury otoczenia. Taka energia w zupełności wystarczy do tego, by rozmrozić zimą przednią szybę, a ponieważ może on być przezroczysty, z powodzeniem można go zastosować na szybie.
Nie oznacza to, że materiał jest już gotowy do wykorzystania. Naukowcy chcą zmienić odcień powłoki, by była mniej żółta, a jednocześnie chcą podnieść wydajność cieplną do 20 stopni. Niemniej i tak to co już jest, jest całkiem dobrym i przede wszystkim przydatnym osiągnięciem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube