Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Koniec rosyjskiej agencji kosmicznej

Rakieta - duże zdjęcie

Przed kilkoma dniami Władimir Putin podpisał dekret kończący działalność Roscosmos-u - rosyjskiej agencji kosmicznej. Zakończyło to ponad roczną walkę organizacji o utrzymanie się po tym, jak obcięto jej fundusze na działalność. Nie pomogły plany naprawcze...

Cięcia budżetowe były efektem niewydolności organizacji oraz utraty kilku statków kosmicznych. Wszechobecna korupcja przyczyniła się do niewłaściwego wykorzystania ponad 92 miliardów rubli (ok 1.8 miliarda dolarów), a to skończyło się podpisem Putina, który zakończył istnienie agencji. Nie oznacza to jednak, że Rosja kończy swoją działalność w kosmosie. Z dniem 1 stycznia 2016 toku do życia zostanie powołana nowa korporacja Państwowa, która przejmie zadania Roscosmos-u. Zgodnie z założeniami nowa instytucja ma działać pod większym nadzorem państwa, tak by bez problemów (i zwiększania budżetu) zakończyć budowę nowego ośrodka kosmicznego Bajkonur, na powierzchni 342 mil kwadratowych. Nowy ośrodek zlokalizowany jest niedaleko wschodniej granicy Rosji z Chinami.
Przyjęcie struktury korporacji ma pozwolić agencji lepiej konkurować na rynku lotów kosmicznych. Zwłaszcza, że stają się one coraz bardziej komercyjne o czym świadczy przekazanie przez NASA obsługi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej prywatnej firmie SpaceX. Rosyjska agencja kosmiczna otrzyma również pieniądze od USA za transport sześciu astronautów amerykańskich na orbitę. Jedno miejsce w roku 2017 zostało wycenione na 82 miliony dolarów, jak więc widać nowa rosyjska korporacja może spodziewać się wpływu 490 milionów dolarów tylko od USA. A przecież inne kraje będą chciały wysyłać satelity, swoich astronautów itp. Rynek kosmiczny ma potencjał, są tam duże pieniądze i tylko pytanie czy zmiana struktury nowej rosyjskiej agencji kosmicznej pozwoli wyeliminować niegospodarność i korupcję.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube