Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sonar w rękawiczce

Rękawice - duże zdjęcie

Arduino to bardzo popularna ostatnio platforma programistyczna dla prostych systemów wykorzystujących mikrokontroler zamontowany na prostym obwodzie drukowanym obsługującym wejścia i wyjścia. I właśnie na tej platformie zbudowano przenośny sonar, który zamontowany na ręku z powodzeniem może pełnić funkcję podwodnego sonaru osobistego.

Projekt powstał na Uniwersytecie Tsukuba i z nowinek technologicznych wykorzystuje nie tylko Arduino, ale i technologię druku 3D. Zespół, który zaprojektował i wykonał rękawicę wyposażoną w sonar posłużył się drukarką 3D by ją wyprodukować. Rękawicę nazwano IrukaTact co jest połączeniem słów "dotykowe" oraz japońskiej nazwy delfinów.
Rękawica wykorzystuje kombinację małych strumieni wody, czujnika sonarowego MaxBotix MB7066 i oczywiście Arduino Pro Mini, które analizują w sposób dotykowy sprzężenie zwrotne ciśnienia pod wodą. Jeśli dłoń z rękawicą jest daleko od obiektu stałego, dysze zamontowane na palcach dają lekki impuls, jeśli jest blisko, dysze będą solidnie kopać pełnym strumieniem wody.
Sonar ma zasięg dwóch stóp (czyli ok. 60 cm). Nie jest to dużo, ale wystarczy by wykryć zmianę ukształtowania terenu w mętnej wodzie - przydatne w działaniach ratowniczych po powodzi. Być może rękawice umożliwią również pływanie osobom niewidzącym.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube