ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony i łaziki pomogą w badaniach National Geographic

Do tej pory wszelkiego rodzaju drobny czy łaziki kojarzyły się nam z wojskowymi lub kosmicznymi zastosowaniami tych konstrukcji. Dziś mogę Wam udowodnić, że nie tylko mundurowi czy jajogłowi mogą się bawić takimi pojazdami. Takie mechanizmy można wykorzystać do np. robienia zdjęć.

Największym problemem fotografów, którzy fotografują dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku jest zbliżenie się na bliską odległość do swojego celu. Wiatr niosący zapach i odgłosy przemieszczającego się człowieka płoszą zwierzęta uniemożliwiając wykonanie zdjęcia. Michael Nichols, wielokrotnie nagradzany fotograf, w swojej pracy używa Dalnie sterowane łaziki i drony, przy pomocy których wykonuje zdjęcia lwom.
Inni badacze eksperymentowali już z wykorzystaniem bezzałogowych samolotów oraz łazików zmontowanych z DSLR i GoPros. Tego typu rozwiązania sprawdzają się bardzo dobrze, nawet w ciemnościach. Takie pojazdy wyposażone w kamery termowizyjne są w stanie sfotografować lwy w nocy, gdy są one bardzo aktywne.
Zdjęcia wykonane przy pomocy dronów i łazików ukazać się mają w najnowszym numerze National Geographic. A ja mogę Wam dziś pokazać udostępniony przez fotografów film, na którym możecie zobaczyć niesamowite efekty wizualne.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube