Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Wielki Zderzacz Hadronów może wykryć nową cząstkę

Wielki Zderzacz Hadronów - duże zdjęcie

Wielki Zderzacz Hadronów ma już kilka lat, nic więc dziwnego, że naukowcy z CERN chcą go odmłodzić. Zwłaszcza, że ostatnio zarejestrowano dziwne, tajemnicze promieniowanie gamma...

Wielki Zderzacz Hadronów to coś co od kilku lat rozpala umysły naukowców. Wiedza jaką mogą zdobyć ( i jaką zdobywają) w wyniku eksperymentów z jego udziałem może przyczynić się do wielu nowych odkryć, które wpłyną na nasze codzienne życie. A odkrycie bozonu Higgsa to dopiero początek. Zwłaszcza, że jest duże prawdopodobieństwo, że odkryto nową cząstkę.
Nadmiar promieniowania gamma, który może być efektem rozpadu nieznanej wcześniej cząstki potwierdziły dwa niezależne zespoły naukowców. Analitycy szacują, że szansa iż jest to jakiś nowy nieznany element, z którego składa się nasz świat jest jak 1 do 93. I niestety, dopóki nie usprawni się zderzacza, nie będzie 100% pewności, że odkryto coś nowego. Jednak fakt, że dwie niezależne grupy zaobserwowały to samo, o czymś świadczy.
Oczywiście naukowcy bardzo ostrożnie podchodzą do tych rewelacji. Nie brakuje jednak spekulacji - może to być duża cząstka, która rozpadła się w kilku krokach, może to też być jakiś "krewny" bozonu Higgsa ale najwięcej emocji budzi przypuszczenie, że jest to grawiton - bezmasowa cząstka, która rządzi grawitacją w teorii kwantowej. W każdym razie, co by to nie było, jeśli się okaże, że odkryte promieniowanie jest efektem istnienia nowej, nieznanej do tej pory cząstki, może to wstrząsnąć naszym rozumieniem fizyki. Do tej pory bozon Higgsa był kluczem, który wypełniał powszechnie akceptowalny model działania wszechświata. Nowy element w układance, może to wszystko zaburzyć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube