Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Mikroskop, który skanuje procesy chemiczne w czasie rzeczywistym

Mikroskop - duże zdjęcie

Mikroskop to urządzenie, które pozwala nam zajrzeć do świata, który normalnie jest niewidoczny. To dzięki niemu poznaliśmy m.in. budowę komórek, a ostatnio sięgamy nawet do atomów. Zawsze jednak był to obraz statyczny, czasami nawet dostępny po kilku minutach. Był, bo opracowano taki model, który pozwala na obserwację dynamiczną, dzięki czemu możemy np. obserwować reakcje chemiczne.

Mikroskop atomowy to urządzenie pozwalające na obserwację najdrobniejszych struktur, aż do poziomu wiązań wodorowych. Przy jego pomocy można np. zaobserwować kondensację zarodków, rozpad lub osadzanie się materiału - wszystko w czasie rzeczywistym. Urządzenie zbudowali naukowcy z MIT, którzy podczas prezentacji swojego mikroskopu rozpuścili próbki kalcytu i kwasu 70 na 70 i obserwowali co się dzieje z cząstkami o rozmiarach mikronów. Badacze pokazali jak powstawały kryształy warstwa po warstwie - w ciągu kilku sekund. Tymczasem w przypadku obecnie stosowanych mikroskopów, taki proces trwałby ok. 10 minut.
Nowy mikroskop to tak naprawdę urządzenie składające się z dwóch skanerów: mniejszego ale szybszego oraz większego, który może od razu śledzić stosunkowo spory obszar w przestrzeni trójwymiarowej. Naukowcy przygotowali oprogramowanie, które pozwala na takie działanie obu skanerów, by wspierały się nawzajem, dzięki czemu urządzenie może skanować 4.000 linii na sekundę generując obraz z częstotliwością 8-10 fps. To właśnie dzięki temu jest możliwe oglądanie tego co się dzieje ze związkami chemicznymi w czasie rzeczywistym.
Aktualnie naukowcy chcą przyspieszyć pracę urządzenia, tak by otrzymywać obraz 30fps, ale już teraz mogą z niego korzystać by badać reakcje chemiczne w takich dziedzinach jak medycyna, inżyniera materiałowa czy chociażby podczas badań nad nowymi rodzajami baterii.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube