Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamery 3D w smartfonach?

Obraz 3D - duże zdjęcie

Aparaty do rejestracji obrazów 3D z każdym miesiącem stają się mniejsze i tańsze. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pomysły, by takie aparaty montować również w smartfonach. Zwłaszcza, że te ostatnie też nie stoją w miejscu tylko rozwijają się oferując coraz większą moc obliczeniową.

Zapewne znajdą się osoby, które stwierdzą, że kamera 3D i smartfon to coś, czego nie da się pogodzić. Bo jedną rzeczą jest zarejestrować obraz, a drugą, odpowiednio go wyświetlić. A jednak naukowcy z MIT znaleźli sposób, by telefon mógł robić zdjęcia trójwymiarowe. Opracowali technikę, która wykorzystuje spolaryzowane światło (czyli to, które widzimy w okularach 3D) zwiększając jego rozdzielczość ponad 1000 razy. W swoim rozwiązaniu korzystają z Kinecta, spolaryzowanego obiektywu i odpowiedniego oprogramowania, którego algorytmy tworzą obrazy na podstawie natężenia oświetlenia badanego przy różnych ujęciach. W efekcie dostajemy do ręki kamerę, która jest w stanie zarejestrować szczegóły na poziomie mikrometrów.
Co prawda koncepcja zainstalowania tej kamery w smartfonie musi być jeszcze dopracowana, ze względu na obracające się filtry mechaniczne i konieczność stosowania siatek polaryzacyjnych, ale naukowcy są dobrej myśli. Nie dadzą na początku kamery 23-megapikselowej, jednak i tak to co już mogą pokazać jest na tyle dobre, że można zrobić zdjęcie smartfonem i uzyskać wysokiej jakości wydruk 3D.
Według naukowców ich rozwiązanie może być zastosowane nie tylko w smartfonach, ale i w innych miejscach. Jako przykład podają np. samochód, który dzięki takim kamerom mógłby zaoferować kierowcy obraz wysokiej jakości przebijający się przez deszcz czy śnieg, czyli poprawiła by się widoczność w kiepskich warunkach atmosferycznych.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube