foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Obraz 3D - duże zdjęcie

Aparaty do rejestracji obrazów 3D z każdym miesiącem stają się mniejsze i tańsze. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pomysły, by takie aparaty montować również w smartfonach. Zwłaszcza, że te ostatnie też nie stoją w miejscu tylko rozwijają się oferując coraz większą moc obliczeniową.

Zapewne znajdą się osoby, które stwierdzą, że kamera 3D i smartfon to coś, czego nie da się pogodzić. Bo jedną rzeczą jest zarejestrować obraz, a drugą, odpowiednio go wyświetlić. A jednak naukowcy z MIT znaleźli sposób, by telefon mógł robić zdjęcia trójwymiarowe. Opracowali technikę, która wykorzystuje spolaryzowane światło (czyli to, które widzimy w okularach 3D) zwiększając jego rozdzielczość ponad 1000 razy. W swoim rozwiązaniu korzystają z Kinecta, spolaryzowanego obiektywu i odpowiedniego oprogramowania, którego algorytmy tworzą obrazy na podstawie natężenia oświetlenia badanego przy różnych ujęciach. W efekcie dostajemy do ręki kamerę, która jest w stanie zarejestrować szczegóły na poziomie mikrometrów.
Co prawda koncepcja zainstalowania tej kamery w smartfonie musi być jeszcze dopracowana, ze względu na obracające się filtry mechaniczne i konieczność stosowania siatek polaryzacyjnych, ale naukowcy są dobrej myśli. Nie dadzą na początku kamery 23-megapikselowej, jednak i tak to co już mogą pokazać jest na tyle dobre, że można zrobić zdjęcie smartfonem i uzyskać wysokiej jakości wydruk 3D.
Według naukowców ich rozwiązanie może być zastosowane nie tylko w smartfonach, ale i w innych miejscach. Jako przykład podają np. samochód, który dzięki takim kamerom mógłby zaoferować kierowcy obraz wysokiej jakości przebijający się przez deszcz czy śnieg, czyli poprawiła by się widoczność w kiepskich warunkach atmosferycznych.

 

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube