Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Kamery 3D w smartfonach?

Obraz 3D - duże zdjęcie

Aparaty do rejestracji obrazów 3D z każdym miesiącem stają się mniejsze i tańsze. Nic więc dziwnego, że pojawiają się pomysły, by takie aparaty montować również w smartfonach. Zwłaszcza, że te ostatnie też nie stoją w miejscu tylko rozwijają się oferując coraz większą moc obliczeniową.

Zapewne znajdą się osoby, które stwierdzą, że kamera 3D i smartfon to coś, czego nie da się pogodzić. Bo jedną rzeczą jest zarejestrować obraz, a drugą, odpowiednio go wyświetlić. A jednak naukowcy z MIT znaleźli sposób, by telefon mógł robić zdjęcia trójwymiarowe. Opracowali technikę, która wykorzystuje spolaryzowane światło (czyli to, które widzimy w okularach 3D) zwiększając jego rozdzielczość ponad 1000 razy. W swoim rozwiązaniu korzystają z Kinecta, spolaryzowanego obiektywu i odpowiedniego oprogramowania, którego algorytmy tworzą obrazy na podstawie natężenia oświetlenia badanego przy różnych ujęciach. W efekcie dostajemy do ręki kamerę, która jest w stanie zarejestrować szczegóły na poziomie mikrometrów.
Co prawda koncepcja zainstalowania tej kamery w smartfonie musi być jeszcze dopracowana, ze względu na obracające się filtry mechaniczne i konieczność stosowania siatek polaryzacyjnych, ale naukowcy są dobrej myśli. Nie dadzą na początku kamery 23-megapikselowej, jednak i tak to co już mogą pokazać jest na tyle dobre, że można zrobić zdjęcie smartfonem i uzyskać wysokiej jakości wydruk 3D.
Według naukowców ich rozwiązanie może być zastosowane nie tylko w smartfonach, ale i w innych miejscach. Jako przykład podają np. samochód, który dzięki takim kamerom mógłby zaoferować kierowcy obraz wysokiej jakości przebijający się przez deszcz czy śnieg, czyli poprawiła by się widoczność w kiepskich warunkach atmosferycznych.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube