Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Startują badania fal grawitacyjnych

ESA - duże zdjęcie

Europejska Agencja Kosmiczna zamierza dokonać przełomu w badaniach fal grawitacyjnych w kosmosie. Już niedługo wystrzelona zostanie rakieta, na pokładzie której umieszczone będą dwa moduły ze złota i platyny, które mają być wykorzystane do pomiaru wspomnianych fal.

Agencja przygotowała film, który ma pokazać, jak mają wyglądać zaplanowane badania. Rakieta nazwana Lisa Pathfinder ma oddalić się od Ziemi 1.5 miliona kilometrów w stronę słońca sięgając pierwszego puntku Lagrange'a .

Wikipedia:
Punkt Lagrnage'a to miejsce w przestrzeni, w układzie dwóch ciał powiązanych grawitacją, w którym ciało o pomijalnej masie może pozostawać w spoczynku względem ciał układu.

Po osiągnięciu tego punktu oba moduły zostaną zawieszone w obudowach, w których będzie podciśnienie - będą więc znajdować się w stanie swobodnego spadku. Czujniki będą wykorzystywać interferometrię laserową do pomiaru ruchu modułów w dół z dokładnością od jednej tysięcznej do jednej milionowej milimetra. Jednocześnie rakieta, która wyniesie oba moduły będzie uwalniać mikrofale, które będą utrzymywać moduły dokładnie w zaplanowanym położeniu.

Badania mają na celu przygotowanie do kolejnych eksperymentów, które mają doprowadzić do zmierzenia fal grawitacyjnych, które stanowią część ogólnej teorii względności sformułowanej przez Alberta Einsteina. Fale powstają w wyniku dużych wydarzeń kosmicznych np. w wybuchu supernowej lub podwójnej czarnej dziury. Takie zdarzenia generują ogromne ilości energii, chociaż do nas docierają tak naprawdę tylko niewielkie "zmarszczki" czasoprzestrzeni.
Aby wykryć te fale, Europejska Agencja Kosmiczna planuje zmierzyć drobne zmiany w odległości pomiędzy obiektami, które zgodnie z teorią Lagrange'a powinny być cały czas w tej samej odległości. Pomiary będą realizowane na obiektach odległych od siebie o 5 milionów kilometrów. Lisa Pathfinder zastosuje tę samą metodę pomiarową, ale na obiektach oddalonych od siebie o 38 cm. Docelowe badania zaplanowane są na 2034 rok. Na pewno więc cześć z nas ich doczeka.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube