Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Złoto z powietrza

Złoto - duże zdjęcie

W średniowieczu alchemicy poszukiwali kamienia filozoficznego, substancji, która zamieni dowolny minerał w złoto. Dziś naukowcy są w stanie wyprodukować złoto praktycznie z powietrza.

Brzmi jak bajka, prawda? Ale faktycznie tak jest. Naukowcy z Politechniki w Zurychu poinformowali, że udało się im przekształcić 20 karatową grudkę złota w lekką piankę. Tym samym zwiększyli jej objętość - chociaż nie wagę. Technicznie rzecz biorąc, jest to aerożel, lekki i porowaty. Teoretycznie mamy więc więcej złota, chociaż niestety nie da się tego wykorzystać w np. elektronice. Nadmuchane powietrzem złoto nie przewodzi prądu. W zasadzie to złotego aerożelu nie powinno się dotykać, bo przy normalnym ciśnieniu atmosferycznym wiązania atomowe są tak nietrwałe, że lekki nacisk spowoduje ich rozerwanie. Za to, substancja jest lżejsza od konwencjonalnych stopów złota, lżejszy od wody i prawie tak lekka jak powietrze.
Ciekawy jest sposób otrzymywania pianki. Otóż powstaje ona podczas początkowej fazy ogrzewania mleka. Wtedy na poziomie nanometrycznym rozkładają się włókna białek, które są mieszane z roztworem soli złota, który jest potem krystalizowany do postaci włóknistego żelu. Następnie żel jest suszony w łaźni z dwutlenkiem węgla. Tak otrzymany aerożel można w temperaturze pokojowej formować.
Według naukowców można ten nowy materiał wykorzystać w różnych zastosowaniach, głównie w jubilerstwie, chemii i optyce. 

Wyobraźcie sobie wrażenie, jakie na kobiecie wywrze złoty pierścionek podany na piance jej ulubionej kawy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube