ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sonda - duże zdjęcie

Amerykanie po raz kolejny chcą udowodnić, że są liderami w eksploracji kosmosu. Przez obie izby amerykańskiego parlamentu przeszła ustawa pozwalająca amerykańskim firmom budować kopalnie na asteroidach.

Od lat wiemy, że surowce na naszej planecie są ograniczone i powoli się wyczerpują. Najbardziej rozwinięte kraje, pomimo tego, że kładą duży nacisk na np. energię odnawialną, już teraz rozglądają się za nowymi źródłami metali i paliw, które pozwolą utrzymać im status lidera gospodarczego. A skoro na Ziemi minerały zdatne do przetworzenia powoli się kończą, trzeba sięgnąć tam, gdzie nikogo jeszcze nie ma - do przestrzeni kosmicznej. Amerykanie jako pierwsi usankcjonowali budowę kopalń i wydobycie rzadkich minerałów. Zatwierdzone przez Izbę Reprezentantów i Senat ustawy pozwalają amerykańskim firmom budować kopalnie na obiektach znajdujących się w przestrzeni kosmicznej.
Nie oznacza to oczywiście, że amerykańskie spółki już mogą startować w wyścigu o kosmiczne surowce. Ustawę musi jeszcze podpisać prezydent, no i trzeba zbudować regulacje prawne, które określą, kto i na jakich zasadach może eksplorować obiekty kosmiczne. Ustawa daje urzędnikom 8 lat. I tyle czasu mają firmy, by przygotować się do startu - pozyskać inwestorów, przygotować technologie i wyszukać odpowiednie asteroidy do eksploracji. Niektóre firmy, takie jak Blue Origin czy SpaceX, które mają podpisane kontrakty z NASA i już dysponują technologiami i pojazdami kosmicznymi są oczywiście na uprzywilejowanej pozycji. Mają już doświadczenie, mają wiedzę i mają ekspertów.
Oczywiście pojawia się pytanie, jak USA zamierza pogodzić swoją politykę kosmicznej ekspansji z planami innych krajów, które również mają aspiracje do budowy kosmicznych kopalń. Nie ma żadnego centralnego rejestru rezerwującego asteroidy dla firm z całego świata. Chyba, że amerykanie to zrobią i znów zyskają przewagę.
A od kopalni do kolonizacji jest już naprawdę, malutki krok.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube