Lenovo ThinkPad T480S

Mały komputer biznesowy

Więcej...

Goclever Sound Tube Rocket

Rakietowy głośnik

Więcej...

Genesis Neon 360

Wibrujące słuchawki dla graczy

Więcej...

Vordon DVR-195

Kamera i lusterko w jednym

Więcej...

Tenda Nova MW3

Router do sieć mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Grafen umożliwi lepsze widzenie w nocy

Grafen w szybie - duże zdjęcie

Do tej pory urządzenia, które umożliwiały widzenie w nocy, musiały być wyposażone w noktowizor. Być może jednak, już niedługo pojawi się coś nowego, coś co nie dość, że poprawi widoczność, to będzie jeszcze tańsze. Naukowcy pracują nad wykorzystaniem grafenu w urządzeniach noktowizyjnych.

Termiczne urządzenia , takie jak gogle noktowizyjne są powszechnie używane przez policję, zespoły ratownicze i oczywiście żołnierzy. Dzięki nim, można zlokalizować poszukiwane osoby nawet w całkowitych ciemnościach. Problem w tym, że te najlepsze urządzenia (nie te, z których korzytsają żołnierze, chociaż one też są profesjonalne), wymagają chłodzenia kriogenicznego, które jest drogie i ciężkie. Tymczasem grafen ma 100 razy lepszą przewodność niż stal, a na dodatek naukowcom z MIT udało się zamocować w nim chip, który pozwala na zintegrowanie tak powstałego czujnika podczerwieni w każdym telefonie i laptopie.
Grafen jest jednym z najlepszych materiałów do budowy czujników podczerwieni. Można go też wykorzystać do przenoszenia sygnałów, a dzięki temu, że jest lekki można go umieścić na poduszce powietrznej. Wyeliminuje to konieczność stosowania zewnętrznego układu chłodzenia, który jest niezbędny do tego, by wyeliminować ewentualne zakłócenia od wewnętrznego ciepła wydzielanego przez układ.
Zbudowany przez naukowców z MIT czujnik, podczas testów, był w stanie wykryć ciepło ludzkiej dłoni. Naukowcy docelowo chcą poprawić jego rozdzielczość, tak by można było wykorzystać czujnik w urządzeniach codziennego użytku. Jako przykładowe zastosowania, naukowcy podają możliwość zintegrowania czujników np. z szybą samochodową, dzięki czemu kierowca będzie mógł lepiej widzieć w nocy.
Z drugiej strony o grafenie wciąż dużo się mówi, może nadszedł juz czas, by pokazać coś konkretnego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube