Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Grafen umożliwi lepsze widzenie w nocy

Grafen w szybie - duże zdjęcie

Do tej pory urządzenia, które umożliwiały widzenie w nocy, musiały być wyposażone w noktowizor. Być może jednak, już niedługo pojawi się coś nowego, coś co nie dość, że poprawi widoczność, to będzie jeszcze tańsze. Naukowcy pracują nad wykorzystaniem grafenu w urządzeniach noktowizyjnych.

Termiczne urządzenia , takie jak gogle noktowizyjne są powszechnie używane przez policję, zespoły ratownicze i oczywiście żołnierzy. Dzięki nim, można zlokalizować poszukiwane osoby nawet w całkowitych ciemnościach. Problem w tym, że te najlepsze urządzenia (nie te, z których korzytsają żołnierze, chociaż one też są profesjonalne), wymagają chłodzenia kriogenicznego, które jest drogie i ciężkie. Tymczasem grafen ma 100 razy lepszą przewodność niż stal, a na dodatek naukowcom z MIT udało się zamocować w nim chip, który pozwala na zintegrowanie tak powstałego czujnika podczerwieni w każdym telefonie i laptopie.
Grafen jest jednym z najlepszych materiałów do budowy czujników podczerwieni. Można go też wykorzystać do przenoszenia sygnałów, a dzięki temu, że jest lekki można go umieścić na poduszce powietrznej. Wyeliminuje to konieczność stosowania zewnętrznego układu chłodzenia, który jest niezbędny do tego, by wyeliminować ewentualne zakłócenia od wewnętrznego ciepła wydzielanego przez układ.
Zbudowany przez naukowców z MIT czujnik, podczas testów, był w stanie wykryć ciepło ludzkiej dłoni. Naukowcy docelowo chcą poprawić jego rozdzielczość, tak by można było wykorzystać czujnik w urządzeniach codziennego użytku. Jako przykładowe zastosowania, naukowcy podają możliwość zintegrowania czujników np. z szybą samochodową, dzięki czemu kierowca będzie mógł lepiej widzieć w nocy.
Z drugiej strony o grafenie wciąż dużo się mówi, może nadszedł juz czas, by pokazać coś konkretnego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube