Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty mogą być wyposażone w zmysł dotyku

czujnik - duże zdjęcie

Do tej pory budowane roboty wyposażane były w różne czujniki, które pozwalały im słuchać, widzieć, smakować, a nawet rozpoznawać zapachy. Była jednak bariera, która wydawałoby się jest nie do przejścia. Bo jak wyposażyć robota w zmysł dotyku? Okazuje się, że jest to już możliwe dzięki czujnikom nazwanym pop-up.

Czujnik opracowali naukowcy z Harvardu, którzy wykorzystali do jego budowy specjalny materiał, który złożony w czterech warstwach może się ugiąć nawet o 0.25 cm i przekazać tę informację dalej. Czujnik połączony z sensorem natężenia światła jest w stanie zarejestrować nacisk nawet milinewtona. I co ciekawe, naukowcy chcą taki czujnik wyprodukować na drukarce 3D. Proces druku ma być gotowy na wiosnę.
Jako przykład zastosowania swojego czujnika, naukowcy wskazują zrobotyzowanych chirurgów. Każdy fan gwiezdnych wojen zna droida medycznego 2-1B , który być może kiedyś stanie się realnym lekarzem lub chociaż pomocnikiem lekarza. Zaprojektowany przez harvardczyków czujnik jest kolejnym krokiem, który nas do takiego robota przybliża. Już dziś technologia pozwala na umieszczenie czujnika w małej cewce, która może być wykorzystana przez roboty do badania twardości powierzchni. Nie bez znaczenia jest też to, że produkcja takiego sensora jest bardzo tania.

 

Być może już niedługo pojawią się przy stołach operacyjnych roboty, które będą miały na tyle precyzyjne i delikatne ruchy, że będą mogły asystować ludziom podczas operacji.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube