Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Roboty mogą być wyposażone w zmysł dotyku

czujnik - duże zdjęcie

Do tej pory budowane roboty wyposażane były w różne czujniki, które pozwalały im słuchać, widzieć, smakować, a nawet rozpoznawać zapachy. Była jednak bariera, która wydawałoby się jest nie do przejścia. Bo jak wyposażyć robota w zmysł dotyku? Okazuje się, że jest to już możliwe dzięki czujnikom nazwanym pop-up.

Czujnik opracowali naukowcy z Harvardu, którzy wykorzystali do jego budowy specjalny materiał, który złożony w czterech warstwach może się ugiąć nawet o 0.25 cm i przekazać tę informację dalej. Czujnik połączony z sensorem natężenia światła jest w stanie zarejestrować nacisk nawet milinewtona. I co ciekawe, naukowcy chcą taki czujnik wyprodukować na drukarce 3D. Proces druku ma być gotowy na wiosnę.
Jako przykład zastosowania swojego czujnika, naukowcy wskazują zrobotyzowanych chirurgów. Każdy fan gwiezdnych wojen zna droida medycznego 2-1B , który być może kiedyś stanie się realnym lekarzem lub chociaż pomocnikiem lekarza. Zaprojektowany przez harvardczyków czujnik jest kolejnym krokiem, który nas do takiego robota przybliża. Już dziś technologia pozwala na umieszczenie czujnika w małej cewce, która może być wykorzystana przez roboty do badania twardości powierzchni. Nie bez znaczenia jest też to, że produkcja takiego sensora jest bardzo tania.

 

Być może już niedługo pojawią się przy stołach operacyjnych roboty, które będą miały na tyle precyzyjne i delikatne ruchy, że będą mogły asystować ludziom podczas operacji.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube