Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony będą szukać rekinów

Dron - duże zdjęcie

Zakres zadań zlecanych dronom z każdym miesiącem rośnie. Poza dostarczaniem przesyłek, ratowaniem życia, szpiegowaniem, pilnowaniem stad, patrolowaniem chronionych obiektów i innych tego typu rzeczy, będą również wykrywać rekiny.

Każdy z nas pamięta film Szczęki ( i świetną muzykę Johna Wiliama), w którym rekin ludojad terroryzuje małe miasteczko atakując kapiących się na plaży wczasowiczów. Wbrew pozorom film nie jest tylko wymysłem scenarzystów, jest to realny problem, z którym mają do czynienia mieszkańcy miasteczek położonych nad oceanem. Władze niektórych z nich stosują różnego rodzaju środki odstraszające morskie drapieżniki i oczywiście sięgają po najnowsze technologie. Ostatnio władze Melbourne zleciły opracowanie projektu, który pozwoliłby na wykorzystanie dronów do patrolowania obszarów wodnych i wypatrywania rekinów. Chodzi o zabezpieczenie zarówno kąpiących się, jak i surferów przed atakiem tych groźnych stworzeń.
Włodarze Melbourne planują zakup całego roju dronów, który będzie bardziej skuteczny w wyszukiwaniu i ochranianiu ludzi przed morskimi drapieżnikami. Do tej pory główną ochroną było rozpylanie na wodzie środka odstraszającego rekiny, który jednak ze względu na wiatr, prądy morski itp. nie był najlepszym rozwiązaniem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube