Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Alpha 2, czyli tańczący robot

Alpha 2 - duże zdjęcie

Z każdym dniem wśród nas pojawia się coraz więcej robotów. Jedne sprzątają, inne pracują na liniach produkcyjnych, inne w roli portiera witają nas w hotelu, a inne po prostu umilają nam czas. Jednym z nich jest (albo będzie) mały, człekokształtny Alpha 2, który jest głównym bohaterem jednej z kampanii crowfundingowej na Indiegogo.

Właścicielem kampanii jest Ubtech Robotics, firma która zaprojektowała i wykonała prototyp robota. Robot jest o tyle ciekawy, że jest w pełni programowalny. Jego system oparto o platformę open-source, która pozwala na zaimplementowanie praktycznie każdej inteligentnej i użytecznej funkcji. System korzysta z najnowocześniejszych czujników ultradźwiękowych, dotykowych i ciśnienia. Ponad 20 serwomechanizmów dba o sprawne poruszanie się robota, który chodzi na dwóch nogach w pozycji pionowej. I to chodzi dość sprawnie.
Co prawda Alpha 2 nie jest tak zwinny jak człowiek (chociaż porusza się sprawnie), ale jest bardzo inteligentny. Jego mózg podłączony jest do chmury, która pozwala wykorzystać go znacznie efektywniej - dzięki temu dysponuje większą mocą obliczeniową w porównaniu do przypadku, gdy system bazowałby na układach zamontowanych wewnątrz robota.
A co może Alpha 2 robić? Może np zarządzać kalendarzem, może monitorować dom, może pilnować zwierząt domowych, może tańczyć, może być instruktorem fitness... W zasadzie zrobi wszystko to, do czego go zaprogramujemy.
Jeśli Alpha 2 się Wam podoba i chcielibyście go mieć - wystarczy dołożyć swoją cegiełkę wartą 599$ (+20$ transport) do projektu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube