ADATA P10500

Kieszonkowy power bank

Więcej...

Fritz!Box 4040

Sympatyczny router do domu

Więcej...

Rapoo V500S

Mechaniczna klawiatura dla graczy

Więcej...

Lenovo Star Wars Jedi Challenges

Rozszerzona rzeczywistość od Lenovo

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Alpha 2 - duże zdjęcie

Z każdym dniem wśród nas pojawia się coraz więcej robotów. Jedne sprzątają, inne pracują na liniach produkcyjnych, inne w roli portiera witają nas w hotelu, a inne po prostu umilają nam czas. Jednym z nich jest (albo będzie) mały, człekokształtny Alpha 2, który jest głównym bohaterem jednej z kampanii crowfundingowej na Indiegogo.

Właścicielem kampanii jest Ubtech Robotics, firma która zaprojektowała i wykonała prototyp robota. Robot jest o tyle ciekawy, że jest w pełni programowalny. Jego system oparto o platformę open-source, która pozwala na zaimplementowanie praktycznie każdej inteligentnej i użytecznej funkcji. System korzysta z najnowocześniejszych czujników ultradźwiękowych, dotykowych i ciśnienia. Ponad 20 serwomechanizmów dba o sprawne poruszanie się robota, który chodzi na dwóch nogach w pozycji pionowej. I to chodzi dość sprawnie.
Co prawda Alpha 2 nie jest tak zwinny jak człowiek (chociaż porusza się sprawnie), ale jest bardzo inteligentny. Jego mózg podłączony jest do chmury, która pozwala wykorzystać go znacznie efektywniej - dzięki temu dysponuje większą mocą obliczeniową w porównaniu do przypadku, gdy system bazowałby na układach zamontowanych wewnątrz robota.
A co może Alpha 2 robić? Może np zarządzać kalendarzem, może monitorować dom, może pilnować zwierząt domowych, może tańczyć, może być instruktorem fitness... W zasadzie zrobi wszystko to, do czego go zaprogramujemy.
Jeśli Alpha 2 się Wam podoba i chcielibyście go mieć - wystarczy dołożyć swoją cegiełkę wartą 599$ (+20$ transport) do projektu.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube