foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

LineFORM - duże zdjęcie

MIT Media Lab to firma, która stworzyła coś, co może nadać nowe znaczenie wyrażeniu "smart gadżet" i przesuwa naszą interakcję z technologią poza kolejną granicę. LineFORM jest robotem serpentynowym, który ma możliwość przyjmowania wielu kształtów łącząc w sobie elastyczność i sztywność jednocześnie.

LineFORM zbudowany jest z połączonych ze sobą liniowych siłowników, które mogą poruszać się niezależnie lub razem tworząc nowe kształty. Podczas prezentacji pracownicy MIT pokazali jak robot owija się wokół nadgarstka pozwalając na sterowanie przez czujniki dotykowe zlokalizowane na jego powierzchni. Umieszczając na jego powierzchni wyświetlacz, mikrofon i głośnik będziemy mogli zamienić go w komunikator - smartfon, smartwatch lub całkiem coś nowego.
Robot może też działać jako inteligentny kabel. Taki przewód może być zdolny do rozpoznawania w razie potrzeby połączonych modułów i np. uruchomić podłączoną do niego żarówkę. I do tego z trójwymiarowym ściemniaczem. Ale przepływ energii to nie jedyna transmisja jaką może realizować LineFORM. Może też służyć jako przewód komunikacyjny łączący ze sobą dwa urządzenia.
Innym zastosowaniem jakie zaprezentowali pomysłodawcy tego robota jest dynamiczny ogranicznik ciała. Robot owinięty wokół ramienia może ograniczyć zakres ruchów lub też zadziałać w drugą stronę i "odtworzyć" możliwość ruchu. Ta funkcjonalność jest bardziej abstrakcyjna i mniej intuicyjna od pozostałych, ale jak widać możliwa do zrealizowania. Takie urządzenie może pomóc np. w treningu lub rehabilitacji. Ekspert zarejestruje ćwiczenie wg idealnej ścieżki, a LineFORM odtworzy go dbając by ruch nie odbiegał od idealnej ścieżki.
Powyższe przykłady to oczywiście tylko część możliwości robota. Z czasem dzięki zarówno użytkownikom, jak i samym projektantom może on ewaluować w coś całkiem nowego, zwłaszcza w połączeniu z elastycznym wyświetlaczem. To może być urządzenie mobilne całkiem nowej generacji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube