Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Google Chrome przechowuje hasła. Każdy może je podejrzeć!

Moją największą bolączką jest zapamiętanie haseł do różnych kont, stron i programów. Próbowałem różnych sposobów … w końcu sobie z tym poradziłem (nie powiem jak!). Producenci przeglądarek ułatwiają nam życie oferując zapamiętywanie haseł wewnątrz swoich aplikacji. Okazuje się jednak, że takie hasła nie zawsze są dobrze zabezpieczone.

Jedną z takich przeglądarek jest Chrome, która jednak ma poważną wadę. Logując się na swoje konto, jeśli zapomnimy się wylogować, praktycznie każdy kto siądzie do komputera ma dostęp do naszego konta i zapisanych tam haseł. Żeby się do nich dostać nie potrzeba pokonywać żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Wystarczy wejść w Ustawienia zaawansowane> Hasła i formularze> Zarządzaj hasłami i gotowe! Mamy dostęp do listy stron, w których zapisaliśmy nasze hasło. I oczywiście możemy wyświetlić wszystkie hasła. Może to być przydatne dla osób, które często zapominają haseł, niemniej przydałoby się jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Pikanterii dodaje fakt, że nawet jeśli nie jesteśmy zalogowani, to i tak można się do tych haseł w ten sam sposób dostać.
Nie ma co – Google popełniło małe faux pas, a najgorsze że pomimo tego, że Chrome jest na rynku od dawna, nikt nic z tym nie zrobił.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube