Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jak amerykanie chcą usprawnić analizę zdjęć

Mind lab - duże zdjęcie

Wojskowi analitycy spędzają dużo czasu na analizowaniu różnego rodzaju zdjęć - z samolotów, dronów, satelity itp. Zazwyczaj podczas takiej analizy ważny jest zarówno czas, jak i dokładność. I oczywiście naukowcy chcą zaprząc do tej pracy odpowiednie oprogramowanie. Podczas prac nad nim analizują umysł żołnierzy badających zdjęcia wywiadowcze.

Projekt nadzoruje neurolog dr. Anthony Ries, zatrudniony przez armię USA w ośrodku badawczym nazwanym "The Mind Lab". Rozpoczął on właśnie testowanie programu, który ma interpretować fale mózgowe - czytać ludzkie umysły. Podczas jednego z ostatnich testów podpiął żołnierza analizującego zdjęcia do EEG. Zdjęcia przypisane do pięciu kategorii: łodzi, pandy, truskawki, motyli i żyrandoli zmieniały się co sekundę. Pod koniec eksperymentu okazało się, że żołnierz skupił się przede wszystkim na zdjęciach należących do kategorii łódź. Analiza wykazała, że układ fal mózgowych zmieniał się w momencie gdy obserwator oglądał coś co uważał za istotne. System, nad którym pracuje Ries ma pozwolić analitykom na analizę dużych zdjęć pociętych na mniejsze - po to by szybko znaleźć na nich obiekty, które mogą być interesujące.
Według Riesa, za każdym razem gdy analityk wykryje coś co uzna za ważne, mózg uruchamia reakcję rozpoznawania. "Włącznikiem" są z reguły zdarzenia istotne w danym czasie dla analizującej obraz osoby. W kolejnym kroku naukowiec chce rozszerzyć swoje badanie i działanie systemu o nowe funkcje, m.in takie, które kontrolują wzrok. Wykonał już w tym kierunku pierwsze kroki pozwalając żołnierzom grać w proste gry na oddzielnym komputerze. Gra jest prosta - żołnierz ma strzelać do baniek w określonym kolorze, które oczywiście znajdują się pośród innych kolorowych baniek. Ciekawostka jest to, że żołnierz ma to robić samym przesuwaniem gałek ocznych.
A mnie zastanawia ile wydano pieniędzy na badania związane z analizą fal mózgowych. O ile do badań wzroku, rejestracji ruchu gałek ocznych i skupiania wzorku na określonym celu podchodzę pozytywnie, o tyle badania fal mózgowych i uruchamianie "procesu rozpoznania" w przypadku napotkania interesującego obiektu, jest dla mnie oczywiste i naturalne. I nie potrzebuję żadnych badań by to stwierdzić. Chyba, że badania miały na celu coś więcej, co nie zostało ujawnione. W końcu zawsze przy badaniach wojskowych jest jakieś "drugie tło". I zawsze na takie badania idzie solidna kasa.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube